Aké hry rozdala služba PlayStation + za posledný rok?

29 júna, 2013 Lukáš Kanik

PlayStation Plus funguje už tri roky, no len od Júna minulého roku rozdáva hry zadarmo. 64 hier.

Neuveriteľné číslo. SONY so svojou platenou službou PlayStation Plus zaviedlo systém, ktorý na jednej strane vynáša do rozpočtu (PLUS si kupujú milióny hráčov) a na strane druhej zásobuje hráčov novým obsahom za minimálny poplatok. Za posledný rok dostali majitelia PlayStation PLUS celkovo 64 hier na PS3 a PS Vita za 49,99 dolárov.

Ako funguje Instant Game Collection? Hráči dostávajú každý mesiac 5 hier, tri na PS3 a dve hry na PS Vita. Môžu si ich stiahnuť počas toho mesiaca, ktorý práve beží a ľubovoľne hrať, no po skončení mesiaca sa hry vymenia za nové a tí, ktorí si ich nestihli stiahnuť majú smolu. Tí, ktorí si hry stihli stiahnuť majú k nim prístup aj po skončení mesiaca. Takto sa hry menia každý mesiac a prichádzajú nové a nové tituly. Podobný systém chce zaviesť Microsoft na Xbox One, kde ľudia dostanú 2 hry mesačne.

A hry sú to naozaj kvalitné, okrem najväčších peciek z PS3 konzoly sa do PS Plus výberu dostali aj multiplatformové hry, nie tak staré, ako by ste čakali. Medzi titulmi, ktoré hráči dostali nájdeme Infamous 2, The Walking Dead, Sleeping Dogs, Spec Ops The Line, Little Big Planet 2, Bioshock 2, Resident Evil 5, Uncharted 3, XCOM: Enemy Unknown, Borderlands a kopu ďalších. Deus Ex: Human Revolution, Saint´s Row: The Third, Machinarium a na PS Vita Virtue´s Last Reward a Gods Eater Burst pribudnú do okamžitej knižnice predplatiteľov práve teraz.

Z pravidelných mesačných hier sa v Júni môžete rozlúčiť s Kingdoms of Amalur: Reckoning, Lord of the Rings War in the North, The Cave,  Rayman Origins a Coconut Dodge. Už 3. 7. však budete môcť hrať Battlefield 3, Payday: The Heist, Saint´s Row: The Third, Ninja Gaiden Sigma Plus a Unit 13.

Cena služby je 4 eurá mesačne a mimo hier dostávajú predplatitelia vstup do beta-testov aj zľavy z aktuálne vydaných noviniek.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=TZBJ-9ek29M[/youtube]

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články