Fortnite

Aké vylepšenia ponúkne Fortnite na Playstation 5 a Xbox Series X?

3 novembra, 2020 Marek Jaroš

Fortnite prejde na Unreal Engine 5 až v polovici budúceho roka.

Už dlhšiu dobu vieme, že Fortnite bude jedným z launch titulov pre Playstation 5 aj Xbox Series X, respektíve Series S. Avšak, aké vylepšenia si Epic pre svoju hru pripravil?

Na oboch konzolách by hra mala ísť v 4K a 60fps. Xbox Series S ponúkne 1080p pri 60fps. Okrem toho Fortnite ponúkne viac dynamický svet. Tráva či stromy by mali reagovať na explózie, vylepšená by mala byť fyzika dymu či vody. Rovnako prepracované by mali byť efekty búrky či oblaky.

Okrem toho hra ponúkne aj split-screen hranie na oboch konzolách v 60fps. Rovnako bude zrýchlené aj nahrávanie, vďaka rýchlym SSD diskom. Na Playstation 5 hra bude podporovať fičúry, ktoré ponúka nový Dualsense ovládač. Rovnako tak na Playstation 5 bude Fortnite podporovať aj Activities, vďaka ktorým sa do lobby zápasu dostanete priamo z hlavného menu konzoly. Viac o UI na Playstation 5 nájdete v našom staršom článku.

Navyše, hra by sa v polovici budúceho roka mala dočkať prechodu na nový Unrel Engine 5. Dá sa teda očakávať, že ten by mal kvalitu vizuálu hry zvýšiť ešte viac.

Aj do Fortnite prichádza RayTracing, pozrite si trailer

Marek Jaroš