Aké zmeny prinesie GTA V a GTA Online na nových konzolách?

6 marca, 2022 Samo Fecske

Grand Theft Auto V spolu s Grand Theft Auto Online vychádzajú na PS5 a pre radu Xbox X|S.

Konzoloví hráči si budú môcť už 15.marca zahrať úspešnú GTA V vo vylepšenej verzii pre PS5 a XSX. Taktiež sa môžu tešiť aj na dynamický a stále sa meniaci svet GTA Online. Nielen, že sa jedná a port z PC verzie, ide aj o výrazné zlepšenie. Hra má bežať v 4k, rýchlosť snímkov do 60fps. Rockstar predstavilo aj nové grafické modely, vylepšené textúry či HDR voľby.

Pre GTA V sú k dispozícií dva herné módy. Fidelity Mode a Performance Mode. Prvý sa zameriava na grafiku. Natívne 4K rozlíšenie s raytracingom za cenu 30fps. Druhý, permformance mode, sa zameriava na výkon a plných 60fps. V tomto móde si budú môcť hráči vychutnať upscalované 4k rozlíšenie na PS5 a Xbox rady X. Pre hráčov rady S bude hra bežať v 1080p.

Performance RT režim bude kombináciou raytracingu, upscalovaného 4K rozlíšenia a negarantovaných 60fps. PS5 verzia využije aj ovládač DualSense a na oboch konzolách sa môžete tešiť na rýchle časy načítania.

Hráči sa môžu tešiť aj na nemálo vylepšení. Medzi inými aj väčšia populácia miest, hustejšia premávka či vylepšená vegetácia. Nový level odozvy ovládača taktiež pridá na zážitku.

Čo sa týka GTA Online, hra už teraz vďaka viac ako 40 aktualizáciám získala obsah za posledných 8+ rokov. A vývojári sľubujú ďalšie. Hra pri vydaní bude naviac rozšírená o Haos Special Works. Rozšírenie ponúka hráčom mnohé vylepšenia áut. Zároveň predstavuje novú ponuku závodov.

Hráči si budú môcť budovať aj vlastnú kariéru. Táto ponuka je hlavne namierená na nových hráčov, ale rovnako ide o možnosť resetovať si starú postavu. Týmto hráčom budú k dispozícii štartovné 4 milióny dolárov.

Pripomíname, že prvé tri mesiace od vydania, si budú môcť hráči GTA Online stiahnuť zadarmo na PlayStation 5, teda až do 14.6.2022. Pre-loading bude možný už od 8.3.2022.

Sklamanie! Pozrite si trailer na next-gen verziu GTA V

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články