Ako Bethesda spravila Fallout 76? CTRL+C a CTRL+V

Moderi našli identický kód, ktorý vývojári skopírovali zo starých hier.

Fallout 76 je jedným z najväčších sklamaní tohto roka. Ak si hru užívate a fakt vás baví (však Dominik), dobre pre vás. Ja vám to prajem. Ale ak patríte medzi skupinku hráčov, ktorí si potrpia na kvalitu a od Fallout 76 čakali viac, znova vás sklameme. Bethesda totiž nie len že technicky a obsahovo nezvládla vydanie Fallout 76, ale hra bola spravená tak rýchlo ako sa dalo.

Moderi totiž zistili, že Fallout 76 má úplne identické riadky kódu, skopírované zo starších hier. Doslova skopírované štýlom CTRL+C a CTRL+V, pretože v riadkoch kódu sa píše konkrétne napríklad o Fallout 4. Niektoré riadky boli skopírované aj z Cheat Engine, softvéru, ktorý dovoľuje upravovať parametre hry.

Iné riadky boli zase skopírované priamo zo Skyrimu, dokonca celé scripty. Zo Skyrimu bol napríklad skopírované všetky scripty a animácie draka, a tak vo Fallout 76 nájdeme tvora, ktorý sa správa úplne identicky, ako draci v Skyrime. Vývojárom sa nechcelo prepísať ani označenie “Dragon” na “Scorchbeast.” Jediné čo vymenili, je model draka.

Na tom by nebolo nič, keby vývojári z Bethesdy neskopírovali aj bugy z Fallout 4. Ten bug s natiahnutou postavou bol aj vo Fallout 4. Rovnako aj bug so zbraňou, ktorá mala pokazené počítadlo prebitých nábojov.

Chápem, že vývojári – ak používajú rovnaký engine – skopírujú útržky kódu. Používajú rovnaké prostredie, rovnaký editor. Ale kopírovanie celých scriptov, animácií, modelov, textúr a dokonca aj bugov, to nazývame recyklácia.

Na druhej strane, vývojári boli dosť leniví na to, aby si proste stiahli komunitné módy na Fallout 4 a dali ich priamo do Fallout 76. Mohli tak hru vydať s množstvom opráv a vylepšení, ktoré sa podarilo vydať moderom za posledné roky.

Sledujte ma:

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu od roku 2010, vášnivý hráč od roku ´99 a zanietený fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza, ktorý nepohrdne zberateľským predmetom
Sledujte ma:
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napíš komentár

Musíš byť prihlásený pre napísanie komentára.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

How to whitelist website on AdBlocker?

  • 1 Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
  • 2 Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
  • 3 Refresh the page and start browsing the site