Marvel’s Spider-Man: Miles Morales,

Ako obstál Spider-Man: Miles Morales v recenziách?

6 novembra, 2020 Marek Jaroš

Embargo na recenzie padlo a tak Spider-Man: Miles Morales dostáva prvé známky.

S príchodom novej generácie sa hráči právom tešia na prvé next-gen tituly. A hoci launch tituly nepatria medzi to najlepšie, čo na konzoly vychádza, niekedy vedia príjemne prekvapiť.

A jednou z takých hier je aj Spider-Man: Miles Morales.  Ten stavia na základoch skvelého Spider-Mana z roku 2018. Recenzenti hovoria, že ak sa vám táto hra páčila, určite sa vám bude páčiť aj Miles Morales. Každopádne, nejde o priame pokračovanie v pravom zmysle slova. Ide skôr o akýsi spin-off. Niečo, ako bolo Uncharted: The Lost Legacy. Tomu odpovedá aj dĺžka hry, ktorá sa pohybuje okolo 8-10 hodín. Samozrejme, na kompletné vyčistenie mesta budete potrebovať času viac.

Mohlo by vás zaujímať:
26 nových detailov o Spider-Man Miles Morales
Pozrite sa na Spider-Cat v najnovšom videu z Marvel’s Spider-Man: Miles Morales

A hoci v základe ide o hru, akú dostanete aj na PS4, next-gen verzia skvele využíva nové vlastnosti PS5 konzoly. Loadingy v tejto hre prakticky neexistujú. Hra sa vám načíta za 7-8 sekúnd a prejsť z hlavného menu do hry trvá ďalšie 2-3 sekundy. Fast travel je v podstate instantný. Recenzie chvália aj grafickú stránku titulu, kde vývojári používajú ray-tracing skoro všade, kde sa dalo. A vraj to vyzerá skvelo.

Priemerné hodnotenie hry je na Metacritics aktuálne na úrovni 85/100.

Marek Jaroš