Ubisoft

Ako pobežia nové hry od Ubisoftu na Playstation 5 a Xbox Series X?

27 októbra, 2020 Marek Jaroš

Ubisoft sa podelil o detaily ohľadom ich očakávaných hier.

Už o pár dní vychádzajú po celom svete next-gen konzoly Playstation 5 a Xbox Series X, respektíve Series S. Vývojári po celom svete tak aktuálne pracujú na launch tituloch, respektíve na vylepšeniach aktuálnych hier, ktoré im pomôžu vyťažiť viac zo silnejšieho hardwaru.

Dnes sa o detaily ohľadom rozlíšenia a snímkovania podelil Ubisoft.

Watch Dogs Legion, ktorý Lukáš aktuálne recenzuje (prvé dojmy v podcaste), pobeží na next-gen konzolách v 4K a 30fps. Avšak, pri takomto nastavení bude mať aktivovaný ray-tracing. To by malo vdýchnuť grafike hry úplne nový rozmer. Neónové nápisy, Piccadilly Circus a reálny odraz LED obrazoviek v mlákach po daždi. Znie to viac než dobre. Nateraz však nie je známe, či hra ponúkne možnosť ray-tracing vypnúť a zvýšiť tak snímkovanie.

Assassin’s Creed Valhalla pobeží v 4K a 60fps ako na Xbox Series X, tak aj na Playstation 5. Xbox verzia bude ťažiť z Xbox Velocity Architecture a DirectStorage API, vďaka čomu by mala mať hra krátke časy načítavania. Obdobne krátke časy, ak nie ešte kratšie sa čakajú aj na Playstation 5. Tam sa o to postará architektúra konzoly a extra rýchly SSD disk.

Obdobne, 4K a 60fps by mali priniesť aj ďalšie hry of Ubisoft. Hovoríme o hrách ako Far Cry 6, Immortals Fenyx Rising či Riders Republic. Navyše, Immortals Fenyx Rising a Riders Republic budú podporovať aj HDR.

Všetky hry by mali na Playstation 5 podporovať 3D audio či adaptívne triggery. Dolby Atmos podpora sa očakáva len pri Immortals Fenyx Rising.

Kúpiť PlayStation 5 alebo Xbox Series X? Pomôžeme vám pri výbere

Marek Jaroš