Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Ako vycistit PS5 rozobratie konzoly PlayStation 5

Ako rozobrať PS5 a vyčistiť ho? Sony ukázalo, ako vyzerá vnútri

Návod na to, ako rozobrať PlayStation 5.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

Ako vyčistiť chladič v PS5? Ako vložiť nový disk do PS5? Ako vymeniť kryt PlayStation 5? Tieto otázky budú mnohých z vás trápiť po vydaní konzoly v Novembri 2020. Sony dnes konečne odhalilo, čo sa skrýva za futuristickými krytmi konzoly a ukázalo vnútornosti novej generácie konzoly.

PlayStation 5 Cena Dátum Vydania

Dátum a cena vydania PlayStation 5: 19. November, 499€

PS5 stojí na podstavci, ktorý slúži aj pre horizontálnu, aj vertikálnu polohu. Tento podstavec v sebe skrýva aj komoru, do ktorej prípadne môžete vložiť skrutku. Tá totiž slúži len na upevnenie konzoly na stojato.

Ako vymeniť bočné kryty PS5?

PlayStation 5 má po bokoch dva kryty, ktoré užívateľ môže dať dolu. Kryty sa dajú zložiť jednoducho nadvihnutím jedného rohu a vysunutím krytov. Rovnakým spôsobom sa dajú zložiť oba kryty, bez nutnosti skrutkovania.

Tieto kryty sa pravdepodobne budú dať vymeniť za iné, s motívom hier. Momentálne poznáme len konzolu s bielej farbe, takže kryty sú biele.

Ako vložiť nový SSD disk do PlayStation 5?

Hneď pod krytom sa nachádza priehradka pre SSD disky formátu M.2. Disk je chránený bielym plechom a jednou skrutkou. Po zložení plechu je možné do tohto slotu vložiť SSD M2 disk typu NVMe. Ktoré disky budú podporované, SONY ešte upresní. Pôjde ale o disky, ktoré majú rýchlosť aspoň 5,5 GB/s.

Ako vyčistiť chladič v PS5?

Prístup k chladeniu máte už po zložení bočných krytov. Ventilátor konzoly PlayStation 5 je rovnako chránený plechom a štvoricou skrutiek.

Skrutky stačí odmontovať a celý chladič môžete vytiahnuť zo šasi PS5. Chladič je veľký 120mm v priemere a 45mm v hrúbke. Jeho dizajn je originálny a vymeniť ho môžete len náhradným dielom. Prístup ku konektoru chladiča je však už chránený nálepkou, po krotej odstránení prídete o záruku. K chladiču je však dostatočne dobrý prístup, aby sa dala konzola povysávať.

Ako vyzerá PlayStation 5 vnútri? 

Video od SONY nám odhalilo aj všetky vnútorné komponenty. Po ostránení chladiča je možní zložiť plastový kryt, pod ktorým sa skrýva odhlučnená blu-ray mechanika. Pod plechovým izolačným štítom sa potom hneď nachádza základná doska PS5, jej spodná strana. Na tejto strane sa nachádza 16GB pamätí GDDR6.

Na druhej strane dosky je procesor od AMD a 825GB SSD disk, osadený s controllerom priamo na základnej doske.

Procesor konzoly s obrovským pasívnym rebrovým chladičom spojený nie termopastou, ale tekutým kovom. Ten má lepšie tepelné vlastnosti, ako pasta.

Zdroj má kapacitu 350W a rovnako ako všetky komponenty, aj tento je jedinečný, vyrobený len pre PS5.

Titulný obrázok Youtube videa s názvom PS5 Teardown: An up-close and personal look at the console hardware

PS5 Teardown: An up-close and personal look at the console hardware

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený