Xbox Series X Controller

Ako rýchlo sa načítajú hry na Xbox Series X?

28 septembra, 2020 Lukáš Kanik

Zrýchlenie o 70-80% pri Xbox One tituloch.

Zatiaľ čo SONY mlčí, Microsoft do niektorých redakcií rozoslal plne funkčnú konzolu Xbox Series X. Mesiac a pol pred vydaním tak redakcie môžu produkovať prvé dojmy z next-gen konzoly od Microsoftu.

Napríklad redakcia GameSpot porovnala rýchlosť načítania niektorých hier z Xbox One na Xbox Series X. V priemere ide o 70-80% zrýchlenie. Sú to však hry, ktoré na Xbox Series X neboli stavané a tak nedokážu plne využiť Velocity architektúru. Sú to old-gen tituly, ktoré ťažia len zo surovej rýchlosti disku.

Nižšie môžete vidieť porovnanie časov načítania. Je to čas od spustenia ikonky v hlavnom menu konzoly, až do okamihu kedy bola hrateľná. Control si tak viete spustiť za 10 sekúnd.

Xbox Series X vs Xbox One Loading TimesNové konzoly ponúkajú aj funkciu Quick Resume. Je to funkcia okamžitého prepínania medzi hrami, niečo, čo momentálne nenájdeme ani na PC. Redaktori vyskúšali šesť zapnutých hier naraz, medzi ktorými si prepínali.

Prepnutie medzi jednotlivými hrami trvalo 5-8 sekúnd a hráč mohol pokračovať presne tam, kde skončil, bez nutnosti si hru ukladať, alebo ju vypínať.

Podľa prvých dojmov tiež ide o veľmi tichú konzolu. Z 1TB SSD disku je voľných pre užívateľa okolo 802 GB. Novinkou je aj textúra na zadnej strane ovládača, vďaka čomu ho lepšie uchopia aj spotené ruky.

Nižšie nájdete porovnanie rýchlosti načítania od magazínu Verge.

Xbox Series X Load Times

Sledujte ma: