Ubisoft Logo Wallpaper

Ako Ubisoft zareagoval na obvinenia zamestnancov z obťažovania?

25 mája, 2021 Lukáš Kanik

Firma počas uplynulého roka vykonala mnoho zmien.

Zhruba pred rokom sa objavili správy od bývalých a súčasných zamestnancov Ubisoftu, že na pracovisku zažívajú nevhodné správanie od kolegov, ale aj nadriadených. Išlo o sexuálne narážky, rasistické vtipy či pracovnú diskrimináciu žien, ale aj opilecké správanie na rôznych večierkoch firmy. Taký štandard v hernom priemysle.

Firma s viac ako 18-tisíc zamestnancami po celom svete pracovala rok na tom, aby tento stav vylepšila. V prvom rade spustili platformu na nahlasovanie porušení etického správania, tieto hlásenia smerovali do externej, nezávislej firmy, ktorá ich posudzovala. Hlásenia boli samozrejme anonymné.

Viac ako 14-tisíc zamestnancov absolvovalo dotazník, viac ako 2-tisíc zamestnancov sa zúčastnilo aj sedení na vylepšenie pracovnej morálky. Spoločnosť Accenture v Ubisofte spravila globálny audit na oddelení ľudských zdrojov.

Po audite Ubisoft dopracoval politiku proti diskriminácii a obťažovaniu. Tieto podmienky budú vydané v Júni a podpísané všetkými zamestnancami.

Prečítaj si aj: Kreatívny riaditeľ štúdia Scavengers obvinený zo sexizmu a agresie

Do systému odmien zapracovali ďalšie kritériá – schopnosť pracovať s ľuďmi, slušné správanie a tvorba bezpečného a príjemného pracovného prostredia. Ako tieto “atribúty” vyhodnocujú, je otázne.

Ubisoft na svojich stránkach zverejnil aj mená nových ženských líderiek, ktoré počas roka nastúpili na dôležité pozície z hľadiska ľudských zdrojov. Napríklad Belén Essioux-Trujillo nastúpila ako nezávislá členka najvyššieho manažmentu spoločnosti. Ubisoft sa tak snaží zvrátiť myšlienku, že hernému priemyslu dominujú bieli muži.

Chystá sa Ubisoft vydávať indie hry?

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Lukáš Kanik
Sledujte ma: