Ako vyzerá hranie vo Veľkej Británii?

4 júla, 2013 Lukáš Kanik

Sociálna sieť zverejnila výsledky svojho prieskumu, priemerný britský hráč má 35 rokov a zarába 23000 libier ročne.

Herná sociálna sieť Pixwoo zhromaždila údaje 2000 ľudí a z nich máme priemerné údaje o hráčoch v Británii.

Priemerný Britský hráč/ka je ženatý/vydatá, má 35 rokov, denne strávi pri hraní dve a pol hodiny, 5 dní v týždni a väčšina hráva do 22:58 večera. Aj ženy, aj muži trávia pri hraní zhruba rovnako dlhý čas. Priemerný hráč sa tiež háda 2x do týždňa o hrách so svojim partnerom. 15% zo vzťahov nevydrží kvôli hrám.

Priemerný hráč v UK vlastní dve konzoly, asi 18 hier a trvá im priemerne mesiac, než tieto hry dokončia celé.  Hráči majú v priemere 5 online priateľov a 29% z hráčov sa stretlo aspoň s jedným online priateľom aj naživo.

Tretina opýtaných hrajú multiplayer lokálne, štvrtina hráva multiplayerovky online a 1/5 hráčov hrávajú online len s priateľmi, alebo s partiou. 44% z nich si v najbližších 12tich mesiacoch plánuje kúpiť PlayStation 4, Xbox One alebo nové PC. Z konzol je najpopulárnejšie WiiU, ktoré doma vlastní skoro každý, hneď za ním PS3 a Xbox 360.

Ako je to u nás? Podľa internetu by som povedal, že u nás je vekový priemer tak 16 rokov, ale deti bez príjmu sa väčšinou prieskumov nezúčastňujú, čo je škoda. Z toho by aj vyplývalo, že priemerný hráč na Slovensku, či v Česku zarába tak 500 eur ročne. Podľa posledných prieskumov AHP v roku 2011 tvoria hráči vo veku 18-19 rokov až 36,2% podielu v Česku a na Slovensku. 21,2% hráčov sú potom ľudia vo veku 30-44 rokov. Hlavná platforma je PC a konzoly u nás vlastní jedna šestina hráčov.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články