Activision

Aktívna hráčska základňa Activisionu klesla pod 100 miliónov prvý krát od roku 2019

2 augusta, 2022 Marián Balint

Prvý krát po takmer troch rokoch.

Počas druhého štvrťroka vydavateľa Call of Duty ktorý sa skončil 30. júna, dosiahli počet MAH celkovo 94 miliónov, čo je pokles zo 100 miliónov v prvom štvrťroku.

MAH Activisionu boli nad 100 miliónov od štvrtého štvrťroka 2019 vďaka vydaniu Call of Duty: Mobile. Svoj vrchol však dosiahli počas prvej štvrtiny roku 2021, čo bolo 150 miliónov MAH.

Dá sa však očakávať, že MAH sa zvýšia počas štvrtého štvrťroka, kedy spoločnosť plánuje vydať dve nové Call of Duty hry.

„Rozšírené štúdiá Activision tiež pokračujú v silnom pokroku v inovatívnom mobilnom zážitku, ktorý rozšíri Warzone na najväčšiu a najrýchlejšie rastúcu platformu. V rámci ekosystému Call of Duty majú tímy dobrú pozíciu na to, aby podporili tieto spustenia rozsiahlymi živými operáciami a zároveň pokračovali vo vývoji nového prémiového obsahu plánovaného na rok 2023 a neskôr.“ uviedla v pondelok spoločnosť.

Spoločnosť Activision v pondelok taktiež uviedla, že jej výnosy v druhom štvrťroku medziročne klesli, „odrážajúc nižšiu angažovanosť pre sériu Call of Duty, ale v porovnaní s prvým štvrťrokom vzrástli“.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články