AMD FidelityFX Super Resolution

AMD FidelityFX bude spustený aj pre Nvidia karty, prinesie rapídny výkon

1 júna, 2021 Lukáš Kanik

AMD spustí FidelityFX Super Resolution už tento mesiac.

Nvidia DLSS je funkcia známa pre Nvidia RTX karty, výrazne dokáže navýšiť FPS a kvalitu obrazu vďaka strojovému učeniu a Tensor jadrám v týchto kartách. AMD chystá svoju odpoveď už teraz, funkcia AMD FidelityFX Super Resolution bude spustená 22.6.2021.

Funkcia AMD FSR bude podporovaná všetkými Radeon RX – Vega, 500, 5000, 6000 a dokonca aj integrovanými grafickými kartami v procesoroch Ryzen. AMD prekvapivo spustí podporu aj pre karty Nvidia GeForce a vôbec to nebude limitované na RTX karty. AMD FSR totiž nepracuje na princípe strojového učenia, ale upscaluje každý jeden snímok vygenerovaný herným enginom.

AMD FidelityFX Super Resolution
AMD prezentuje výkon Fidelity FX Super Resolution na hre Godfall, s kartou RX6800 XT. V 4K rozlíšení beží Godfall na 49FPS a FSR ponúka ďalšie štyri režimy nastavenia:

  • 4K rozlíšenie: 49 FPS (100%)
  • FSR Ultra: 78 FPS (159%)
  • FSR Quality: 99 FPS (202%)
  • FSR Balanced: 124 FPS (253%)
  • FSR Performance: 150 FPS (306%)

AMD FidelityFX Super Resolution Godfall
To však nie je všetko a AMD prezentuje túto funkciu aj na karte Nvidia GTX 1060 – staršia karta bez RTX, bez Tensor jadier. Hra Godfall na tejto karte beží na 27 FPS v 1440p, s funkciou FSR Quality snímkovanie narástlo na 38 FPS, teda o 41%. To je veľmi slušné.

AMD FidelityFX Super Resolution Godfall Nvidia
AMD Fidelity FX Super Resolution podporuje DirectX 12, Vulkan, DirectX 11, je open source a dá sa využiť aj na konzolách. Užívateľov tak čaká výrazné navýšenie výkonu v hrách bez viditeľného poklesu kvality.

Funkciu zatiaľ využíva desať vývojárskych štúdií, ktoré prinesú podporované hry už tento rok.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Lukáš Kanik
Sledujte ma: