Deathloop Recenzia Screenshot 3

AMD FidelityFX Super Resolution 2.0 prichádza na Xbox

24 marca, 2022 Lukáš Kanik

Konkurencia Nvidia DLSS na konzolách.

Spoločnosť AMD už viac ako rok tlačí svoju technológiu upscalovania rozlíšenia do hier na PC aj na konzolách. AMD FidelityFX Super Resolution však nedosahuje takej kvality, ako konkurencia Nvidia DLSS. DLSS však na fungovanie potrebuje grafickú kartu RTX.

Na druhej strane, AMD svoj upscaling sprístupnilo na všetky platformy a na všetky grafické karty, ako AMD, tak aj Nvidia a samozrejme na konzoly. Verzia FSR 2.0 je výrazným posunom v pred, čo sa týka odozvy ale aj kvality detailov. Pre porovnanie si môžete rozkliknúť obrázok nižšie.

FidelityFX Super Resolution 2.0 bolo predstavené tento týždeň na konferencii GDC a spoločnosť AMD zároveň oznámila, že technológiu už otvára devkitom konzol Xbox.

Hoci hra beží v nižšom rozlíšení a pri vyššej frekvencii snímkovania, napríklad 1080p a 60fps, FSR 2.0 toto rozlíšenie upscaluje až na 4K bez viditeľnej straty kvality pri zachovaní snímkovania. FSR 2.0 stihne vytvoriť upscaling do 4K rozlíšenia za menej ako 1,5 ms. PC hráči budú na správne fungovanie potrebovať aspoň kartu Nvidia GTX 1070 alebo AMD Radeon RX 6500T.

Vývojári tak môžu FSR zapracovať do hier na Xbox a zároveň na PC, vďaka čomu sa môžeme tešiť na vyššie rozlíšenie a hlavne – výrazne vyššie FPS.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články