Andrzej Sapkowski chce od tvorcov hier Zaklínača 60 miliónov zlotych

Najal si na to právnikov. 

Stvoriteľ sveta Zaklínača a spisovateľ Andrzej Sapkowski pred viac ako dekádou poskytol práva na Zaklínača štúdiu CD Projekt Red, ktoré chcelo podľa knižnej predlohy vytvoriť hru. CD Projekt mu síce ponúkli percentuálny podiel z prípadných ziskov, no Sapkowski hre neveril a požadoval jednorázovú platbu na ruku. Neveril, že to môže mať úspech.

Herná séria The Witcher medzitým predala za desať rokov viac ako 33 miliónov kusov a stala sa celosvetovo úspešnou a hlavne známou. Zaklínač je Poľský národný klenot a vďaka hre mimoriadne stúpol aj záujem o knihy, dokonca sa točí seriál. Sapkowskemu to ale očividne nestačí a z CD Projekt chce vytiahnuť ďalšie peniaze. Najal si právnikov na to, aby ho zastupovali v prípade a CD Projekt od právnikov dostal tento list, v ktorom Sapkowski požaduje platbu v hodnote 60 miliónov poľských zlotych, čo je cca 14 miliónov EUR. Vraj za všetky uniknuté zisky, ktoré Sapkowskemu patria za požičanie značky.

Podľa právnikov Sapkowskeho si CD Projekt RED zakúpil práva len na vydanie prvej hry a dohoda nebola o tom, že vyjdú ďalšie dve hry aj DLC. Na motívy Zaklínača dokonca vychádza aj najnovšia hra Gwent.

CD Projekt zareagoval okamžite, žiadosť právnikov Sapkowskeho odmietli a sú pripravení udržať dohodu tak, ako bola vytvorená pred rokmi. Treba povedať, že vývojári boli stále transparentní a nemajú problém zverejniť všetko potrebné k prípadu.

Dmitry Glughovsky odkazuje Andrzejovi Sapkowskemu: Arogantný zmrd

Sledujte ma:

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza
Sledujte ma:

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

How to whitelist website on AdBlocker?

  • 1 Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
  • 2 Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
  • 3 Refresh the page and start browsing the site