AO Tennis ohlásené, vyjde už v Januári

5 decembra, 2017 Marek Jaroš

Má sa jednať o najpokročilejší tenis, aký kedy na konzoly vyšiel.

Máme tu rozličné športové hry. Futbal, hokej či basketbal majú dlhoročné a veľmi úspešné série. To sa však o tenise povedať nedá, ale zmeniť to chce Australian Open Tennis. Ten sa chystá na vydanie pre Playstation 4 a XBOX One už 16. Januára.

Podľa slov jeho autorov, malo by sa jednať o najpokročilejší tenis v histórii videohier. Pomôcť tomu by mala aj AI, ktorá je založená na analýze hry profesionálnych hráčov za posledných 10 rokov. Ďalšou vecou, ktorá by mohla fanúšikov pritiahnuť je aj oficiálna licencia pre Australian Open.

Ďalej vývojári z Big Ant Studios sľubujú oficiálne licencie tých najlepších hráčov na svete, ako je Rafael Nadal, či pri ženách Angelique Kerber. Pre čo najväčšiu autentickosť boli hráči do hry naskenovaný za pomoci 3D skenera a bola použitá technológia motion captured, aby boli animácie čo najvernejšie.

Režimy ako dvojhra, štvorhra či zmiešaná štvorhra sú samozrejmosť. Tak isto aj online zápasy, či režim kariéry, kde môžete hrať s vaším obľúbeným hráčom, či si jednoducho vytvoríte vlastnú postavu a hráte za ňu.

Čo však vzbudzuje trocha obavy, je fakt, že hra niečo viac ako mesiac pred vydaním nemá žiaden gameplay záber. Či sa tak sľuby vývojárov podarí naplniť sa zrejme dozvieme až v Januári, kedy hra vyjde.

Marek Jaroš