Dvaja z hrdinov Apex Legends sú LGBT, hra je politicky korektná

Apex Legends Heroes

EA nezabudlo ani na to, aby neurazili menšiny. 

Práve vydaný FPS battle royale od Respawn Entertainment je obrovským hitom. Za prvých osem hodín si hru zahralo milión ľudí, za prvý deň to už bolo dva a pol milióna hráčov. Aktívne ju hralo neuveriteľných 600 tisíc hráčov a na Twitchi sa stala 3x sledovanejšou, ako Fortnite. A to aj napriek tomu, že v podstate nemala absolútne žiadny marketing a EA hru vydalo v ten istý deň, kedy ju aj oznámili. V tú istú hodinu.

O tom, že ide o skvelú hru, niet pochýb. Vývojári ale mysleli aj na to, aby túto strieľačku s hrdinmi prispôsobili tak, aby bola politicky korektná. Rovnako ako v Overwatch, aj tu nájdeme zástupcov LGBT komunity. Na oficiálnej stránke Apex Legends, sa v kartách hrdinov dozvedáme, že hrdina Gibraltar je homosexuál.

Z rozhovoru pre RPS sme sa tiež dozvedeli, že Bloodhound je tiež zástupca LGBTQ komunity, konkrétne taký, ktorý sa nepriznáva k žiadnemu pohlaviu. V zozname postáv máme tiež dve ženy afroamerickej rasy, ak si však chcete zahrať za muža-belocha, vyjde vás to na 8 dolárov, respektíve hodiny hrania, aby ste si postavu odomkli.

Keďže je postáv len osem, očakávame, že vývojári budú časom pridávať nové. Ponuka hrdinov v Overwatch sa napríklad rozrástla z pôvodných 21 hrdinov na dnešných 29. A aj v Apex Legends je priestor na budovanie príbehu a pozadia pre jednotlivé postavy.

APEX Legends oficiálne oznámený, hru si môžete ihneď stiahnuť

Sledujte ma:

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza
Sledujte ma:

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

How to whitelist website on AdBlocker?

  • 1 Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
  • 2 Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
  • 3 Refresh the page and start browsing the site