Apex Legends láme ďalšie rekordy, už má viac ako 25 miliónov hráčov

Apex Legends

Apex Legends zaznamenalo doslova raketový štart. Kde sa až zastaví?

Je tomu len necelých 8 dní, čo sa Apex Legends dočkalo oficiálneho oznámenia a hneď aj spustenia. A za ten čas sa hre podarilo prekonať už niekoľko, veľmi zaujímavých míľnikov.

Jedným z nich je aj prudký nárast hráčskej komunity. Za prvých 8 hodín si hru zahralo viac ako 1 milión hráčov. Za necelé 4 dni sa počet hráčov prehupol cez 10 miliónovú hranicu. A naposledy cez víkend sa celkový počet hráčov, ktorí si hru zahrali, dostal nad 25 miliónov! A to bez akejkoľvek PR kampane.

Navyše, počas víkendu sa hra dostala ďaleko za hranicu 2 miliónov súčasne hrajúcich hráčov. Zrejme tak zaúradoval efekt, kedy ľudia o hre počuli od známych či ľudí na internete, no na hranie mali čas až cez víkend. Každopádne, len pre predstavu ako veľmi je hra populárna – Apex Legends dosiahlo túto hranicu za týždeň, Fortnite na to potreboval 16 týždňov.

Zrejme nepotrvá veľmi dlho a Apex Legends prekoná v počte súčasne hrajúcich hráčov aj PUBG. To má svoj rekord ešte z Januára 2018, kedy hru hralo naraz viac ako 3.2 milióna hráčov. Navyše, budúci mesiac by hra mala priniesť Battle Pass a nového hrdinu. Takže sa dá očakávať, že aktuálne štatistiky si hra minimálne udrží.

Apex Legends na Twitchu sleduje viac ľudí, ako Fortnite a LoL dokopy

Marek Jaroš

Mám 21 rokov a na CentrumHer.eu to s Lukášom ťahám už takmer 6 rokov. A ak práve nehrám najnovšie pecky, tak ma nájdete na MatFyze kde študujem, alebo s mojou priateľkou Saši 🙂
Marek Jaroš

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

How to whitelist website on AdBlocker?

  • 1 Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
  • 2 Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
  • 3 Refresh the page and start browsing the site