Xbox App For PC

Aplikácia Xbox na PC čoskoro povolí inštalácie do vlastných priečinkov, módy

11 novembra, 2021 Lukáš Kanik

Microsoft otvára svoj systém.

Microsoft Store a Xbox App sú momentálne dosť uzavreté systémy, v ktorých má užívateľ len malú kontrolu. Nastaviť cestu inštalácie novej hry alebo otvoriť priečinky hry vyžaduje úplný prístup k povoleniam počítača.

Microsoft však plánuje tento systém otvoriť a viac sa priblížiť napríklad k Steamu. Po novom si budú môcť užívatelia vybrať, kde chcú nové hry nainštalovať. Tieto súbory bude možné voľne otvárať, presúvať a aj modifikovať. Využijete to napríklad v prípade, keď si kúpite nové rýchle SSD a potrebujete inštalačky presunúť medzi diskami.

Po novom bude aj Windows Store a Xbox App podporovať funkciu opravenia a verifikovania súborov. Na karte hry si budeme môcť otvoriť priečinok, kde je hra nainštalovaná alebo zmeniť disk, na ktorý chceme hru nainštalovať.

Ako to vyzerá v praxi, môžete vidieť na videu Microsoftu, prezentácia noviniek začína v čase 1:35

Moderi získajú prístup k hrám na Windows Store

Prístup k súborom tiež znamená, že budú dostupné moderom. Niektoré hry z Microsoft Store už módy podporovali, ale teraz by sa mali otvoriť súbory všetkých hier. Či už ide o zakúpené hry, alebo hry z Game Passu.

Tieto nové funkcie sú už v testovacej fáze pre Insiderov a Microsoft by ich mal doručiť v nejakej blízkej dobe. Možno ešte pred spustením Halo Infinite do predaja. Práve Halo by mohol byť nový terč moderov, ktorý by mohli vylepšiť napríklad grafiku.

Z memečka realita – Xbox začne predávať mini chladničku v tvare Xbox Series X

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.