ARMA 3 vyjde prekvapivo…len na PC

6 júla, 2013 Lukáš Kanik

Konzolisti, dokonca aj tí, ktorí si myslia, že výkon Xbox One a PS4 bude na Armu 3 stačiť, sa hry na konzolách nedočkajú určite.

Aké prekvapivé. Redaktorom PixelEnemy to ale nedalo, a túto otázku sa spýtali vývojárom z Bohemie Interactive. Príde Arma 3 na NextGen platformy, ktoré by výkonovo na Armu stačili?

Arma 3 však nevyjde na žiadnu z konzol a tento ultimátny vojenský simulátor vyjde exkluzívne na PC. Podľa vedúceho projektu je dôvodom hlavne to, že hra je dizajnovaná len a len pre PC platformu a žiadne portovanie by nepripadalo do úvahy. Ak by chceli hru vydať aj na next-gen konzoly, museli by ju tak budovať od základov.

Dôvodom môže byť teda to, že Arma 3 je príliš komplikovaná a komplexná na to, aby vôbec mohla vyjsť na gamepadmi ovládané konzoly. Už menej skúsení hráči na PC majú s ovládaním ARMY problémy a niektorí ju považujú za nehrateľnú preto, že sa nevedia naučiť takmer stovku ovládacích prvkov. Napríklad tu máme až 12 typov postojov vojaka, ktoré si rôznymi klávesovými skratkami môžeme vyvolať. Pre porovnanie, Battlefield 3 má postoje 3 (ľah, prikrčenie a stoj) a preto nenáročným hráčom takéto hry nenáročné na rozmýšľanie a ovládanie sadnú viac..

Momentálne beží Arma v štádiu Beta a Bohemia Interactive by ju mala vydať na jeseň tohto roku. Betu a zároveň aj plnú hru si môžete kúpiť na Steame alebo na oficiálnych stránkach hry.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=lKMaRHm6J-Y[/youtube]

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články