Artifact, nová hra od Valve, dostáva recenzie aj trailer

Ďalšia kartová hra, nemáme ich už na trhu dosť?

Valve, štúdio kedysi preslávené inováciami a originálnymi značkami, vydáva svoju novú hru Artifact. Ide o kartovú hru, ktorá využíva postavy a lore z DOTA 2. Podľa popisu hry na Steame, má priniesť strategické súboje, kompetetívnu hru prepletenú so svetom Doty a fantastický vizuál. Prví hráči, ale aj recenzenti však kritizujú množstvo aspektov, najmä rôzne spoplatnenia. Práve vďaka Pay2Win modelu si hra na Steame zatiaľ vyslúžila hodnotenie len 60 percent.

Ak nie ste pripravení investovať stovky eur do digitálnej kartovej hry, držte sa od nej ďalej,” napísal vo svojej recenzii užívateľ SynthZ. Problém tejto hry totiž je, že nové karty získate výlučne kúpou za reálne peniaze. Nové karty sa nedajú získať žiadnym spôsobom, a to ani grindovaním a dlhým hraním. Dokonca ani samotná hra nie je zdarma, ako ostatné kartové hry a Valve si za ňu pýta 18 eur.

Recenzie pár magazínov vo svete sú zatiaľ také zmiešané. Artifact je v skutočnosti podľa kritikov prepracovaná a taktická hra. Je ale otázne, či sa platobný model v hre zmení, alebo bude stále Pay2Win. Práve toto ju môže zraziť na kolená a Valve si môže vyslúžiť kritiku za to, že kvôli nejakej kartovej hre zabili svoje singleplayerové a multiplayerové značky.

Sledujte ma:

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza
Sledujte ma:

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

How to whitelist website on AdBlocker?

  • 1 Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
  • 2 Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
  • 3 Refresh the page and start browsing the site