Artifact od Valve stratilo dve tretiny hráčov len za týždeň od vydania

Valve ani na tejto hre nebude zarábať horibilné sumy. 

Štúdio Valve musí momentálne rozmýšľať nad tým, ako vykryje obrovské miliónové straty z toho, že vývojári odchádzajú zo Steamu. Steamu sa aj vďaka spusteniu Epic Games Store blýska už len na horšie časy a štúdio musí skutočne preraziť s niečim novým. Čo sa Steamu týka, platforma zaviedla nové poplatky ktoré by mali pritiahnuť späť veľkých vývojárov. Valve na druhej strane vydalo po dlhom čase novú hru. 

Artifact je kartová hra, ktorá vyšla na Steame minulý týždeň. V recenziách síce dopadla celkom dobre, ale hráči boli frustrovaní z toho, že kvalitné karty sa dajú získať len za reálne peniaze. Aj to je dôvod, prečo má hra užívateľské hodnotenie len 58%. A pravdepodobne aj to bude dôvod, prečo z Artifact odchádzajú hráči tak rýchlo. 

Za týždeň od vydania ju prestali hrať dve tretiny hráčov, naznačujú štatistiky SteamCharts. Pri vydaní ju totiž hralo naraz cez 60 tisíc hráčov, cez víkendové dni sa toto číslo nevyšplhá ani nad 20 tisíc. 

 

Artifact Steamcharts

Ešte stále to je pekné číslo, ale keď sa pozrieme na najhrávanejšie hry, Artifact je horší ako AC: Odyssey, Fallout 4 alebo Dead by Daylight. To sú hry, ktoré mali pri vydaní ďaleko viac hráčov ako 60 tisíc, no aj roky po vydaní ich hrá viac ľudí, ako Artifact pri vydaní. 

Kartová hra na motívy DOTA tak nebude projektom, ktorý vytiahne Valve z biedy. Možno by mali začať uvažovať a reštruktulizácii štúdia a konečne pracovať na svojich AAA značkách. Kľudne môžu vydať Portal 3, Left 4 Dead 3, Team Fortress 3 alebo by mohli oživiť značku Ricochet. 

Sledujte ma:

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu od roku 2010, vášnivý hráč od roku ´99 a zanietený fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza, ktorý nepohrdne zberateľským predmetom
Sledujte ma:
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napíš komentár

Musíš byť prihlásený pre napísanie komentára.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

How to whitelist website on AdBlocker?

  • 1 Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
  • 2 Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
  • 3 Refresh the page and start browsing the site