Star Wars KOTOR Aspyr Media

Aspyr Media pracuje na remaku KOTOR za 70 miliónov

4 februára, 2021 Lukáš Kanik

AAA titul pod taktovkou Embracer Group.

Holdingová spoločnosť Embracer Group včera oznámila niekoľko veľkých nákupov za stovky miliónov dolárov. Okrem štúdia Gearbox Entertainment kúpili aj Aspyr Media, za sumu 100 miliónov dolárov. Ďalšách 350 miliónov vyplatí ak budú dosiahnuté ciele.

Vydavateľom hier Aspyr Media bude Saber Interactive. Aspyr je štúdio známe desiatkami, ak nie stovkami portov AAA hier na rôzne platformy. Unikla však informácia, že Aspyr nebude tento krát len portovať, ale produkovať jeden plnohodnotný AAA titul. Konkrétne remake známej hry.

Embracer vo svojej tlačovej správe hovorí, že Aspyr Media pracuje na AAA hre za 70 miliónov dolárov a na projekte bude pracovať 200 interných, aj externých zamestnancov. Vraj tento projekt prispeje k smerovaniu celej skupiny Embracer v nasledujúcich rokoch.

Na fórach ResetEra unikla informácia, že týmto projektom je remake Star Wars: Knight of the Old Republic, jedno z najlepších RPG zo sveta Star Wars. KOTOR pôvodne vyšiel ešte v roku 2003, autorom je Bioware. Tiež je to jedna z najlepšie hodnotených Star Wars hier vôbec. Informáciu nepriamo na fórach potrvdil Jason Schreier z Bloombergu.

70 miliónov dolárov je dosť veľký budget na remake. Nevieme však, či je v tejto sume aj marketing. Každopádne, Aspyr Media má dostatok skúseností, aby remake KOTOR dopadol na jednotku.

Star Wars priniesli EA viac ako 4 miliardy dolárov

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Lukáš Kanik
Sledujte ma: