Assassin´s Creed 4: Black Flag vyjde pre PC s miernym meškaním

17 júna, 2013 Marek Jaroš

Majitelia PC, ktorí si chystali kúpiť Assassin´s Creed 4: Black Flag, si na svoju hru trocha počkajú.

Už dlhšie je známe, že Assassin´s Creed 4: Black Flag vyjde 29. Septembra, resp. 1. Novembra na Playstation 3, XBOX 360 a WiiU. No dnes sme sa dozvedeli, že PC verzia hry nemá ešte presne stanovený dátum vydania, no predpokladá sa, že sa tak stane rovnaký deň, ako vyjde hra pre Xbox One a Playstation 4, čiže v deň ich vydania. Túto informáciu povedal minulý týždeň kreatívny riaditeľ hry, Ashraf Ismail na E3 v Los Angeles.

A tu nastáva priestor pre špekulácie. Keď že by hra mala vychádzať spolu s next-gen platformami, dá sa predpokladať, že budúce tituly AC série (a celkovo od Ubisoftu) by vychádzali z next-gen verzii hry a na old-gen platformy by sa objavovali len orezané porty. Čo je skvelá správa, pretože majitelia PC by tak už neboli obmedzovaný nedostatočným výkonom XBOXu 360 a Playstation 3.

Nakoľko však PC verzia ešte nebola potvrdená (zatiaľ sa čaká na oficiálne stanovisko od Ubisoftu) sú všetky dátumy vydania PC verzie hry len čistými dohadmi. Teoreticky sa môže stať, že hra na PC nikdy nevyjde, no tento scenár nikto nepredpokladá.

[youtube]http://youtu.be/hgEckOCOt_c[/youtube]

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články