Assassin’s Creed Odyssey je názov sequelu k Origins

31 mája, 2018 Lukáš Kanik

Hra sa presúva do starovekého Grécka.

Pred chvíľou na internet unikol názov novej hry zo série Assassin’s Creed a to dosť netradičným spôsobom. O únik sa totiž postaral insider Articblue, ktorý sa dostal k prvej kľúčenke zo série reklamných predmetov k novej hre. Tie prídu na trh spolu s vydaním nového dielu Assassin’s Creed, ktorý bude mať podtitul Odyssey.

Tvar kľúčenky so sparťanskou helmou tiež odhaľuje historické zasadenie novej hry – bude sa odohrávať v starovekom Grécku, čím sa presne naplnili predpoklady po dohraní posledného dielu Origins (recenzia). Má to byť priamy sequel príbehu Bayeka, takže vrátiť by sa mal aj tento hlavný hrdina. Množstvo hráčov si ho obľúbilo vďaka skvelému charakteru v poslednej hre.

Ubisoft ešte nič nezverejnil a odhalenie hry Assassin’s Creed Odyssey príde určite na E3 2018 už o dva týždne. Je ale dosť možné, že hra vyjde už túto jeseň, pretože Ubisoft už v Origins priniesol nový engine, nové prvky, prekopané herné mechanizmy a množstvo noviniek, ktorých tvorba trvala o rok dlhšie ako obvykle.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Lukáš Kanik
Sledujte ma: