Autori češtiny do GTA V sú na výsmech

13 mája, 2015 Lukáš Kanik

Vyhrážajú sa, že ak sa čeština objaví na wareze a ľudia im neprispejú, s prácou skončia.

Minule sme písali o tom, ako arogantne sa správajú prekladatelia GTA V do češtiny (facebook), mažú komentáre a banujú zo skupiny. Už vtedy to bolo absolútne smiešne ale teraz to začína byť už fakt na hlavu.

Autori češtiny na Facebooku oznámili, že prvá verzia češtiny bude dostupná už v Piatok pre všetkých ktorí finančne prispeli. Zároveň sa vyhrážajú smiešnym vyhlásením:

“JAKÁKOLI DALŠÍ DISTRIBUCE TOHOTO PRODUKTU (ZEJMÉNA UMÍSTĚNÍ NA WAREZ WEBY NEBO TORRENTY A REPACK WAREZ VERZE HRY S TOUTO ČEŠTINOU) JE PŘÍSNĚ ZAKÁZÁNA!…. Pokud zaznamenáme jakoukoliv závažnější negativní odezvu (např. zmíněné uploady na warez weby), mohlo by to znamenat, že tato verze bude první a poslední.”

V podstate sa vyhrážajú tým, že na češtine prestanú pracovať, ak ju niekto uploadne zadarmo pre ostatných. Ak chcete češtinu, MUSÍTE zaplatiť 150, 300, 500 alebo 1000kč na odkaze, ktorý vám autori pošlú do správy na FB. 150 korún českých za text, ktorý nie je hotový, je plný chýb do hry, ktorá stojí 1200 kč.

Celé to pôsobí smiešne najmä pre dve veci. Prvou je, že warez nezastavia a čeština sa na wareze objaví do niekoľkých hodín od zverejnenia aj keby sa postavili na hlavu. To proste nedokážu ovplyvniť. Druhou vecou je, že sa oháňajú tým, čo ani nie je ich majetok. Upravujú súbory Rockstar Games, ktoré im ani nepatria a pýtajú peniaze len za zmenu v týchto súboroch. Na češtine do dnes vyzbierali viac ako 71 tisíc korún a stále nemajú dosť. Len si predstavte, že Zaklínač je hotový na 99% a CD Projekt vyhlási – Ak sa hra objaví na wareze, nikdy ju nedokončíme.

Proste ľudia, ktorí stoja za týmto prekladom sa správajú ako deti, ktorým ide len o peniaze. Ak sa rozhodli robiť češtinu sami od seba, mali to robiť za dobrovoľné príspevky. Oni dnes ale predávajú niečo, na čo ani nemajú práva.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Lukáš Kanik
Sledujte ma: