Noemova Archa Hra na PC

Autori simulátora Ježiša Krista oznámili simulátor Noemovej Archy

15 apríla, 2020 Lukáš Kanik

Ďalší biblický príbeh príde na Steam.

Herné štúdio SimulaM ešte ani nevydalo simulátor I Am Jesus Christ a už oznámili ďalšiu hru. Je ale pravda, že o simulátor Ježiša Krista je na Steame prekvapivý záujem a vodu premieňať na víno chce viac ako 50-tisíc ľudí, ktorí si hru pridali do wishlistu.

Vývojári pravdepodobne použijú assety z tejto hry do ďalšieho simulátora – Noemova Archa. Ten vyjde rovnako na Steame, pri žiadnej z týchto hier však nepoznáme dátum vydania.

Dnes vydali prvý oznamovací trailer, ktorý vyzerá veľmi podobne ako I Am Jesus Christ. V hre však vystupuje Noe počas budovania Archy, hráč bude mať možnosť vybudovať koráb, umiestniť zvieratá a eventuálne sa vydať aj na plavbu. Hra vychádza z knihy Genesis.

Historické okienko:

Podľa knihy Genezis mal Noe postaviť archu o rozmeroch 300 x 50 x 30 lakťov, t. j. približne 150 × 25 × 15 m, za predpokladu, že dĺžka lakťa činila asi pol metra. Celkový objem bol asi 40 000 metrov kubických. Podľa odhadov by také plavidlo malo podobný výtlak ako Titanic (dlhý 269 m). Vnútri bola archa rozdelená na tri podlažia, takže celková podlahová plocha bola asi 8 900 m². Pod okrajom strechy bolo okno pre zaistenie svetla a vetrania a v boku archy boli dvere.

Archa bola postavená z cyprusového dreva, resp. z dreva „stromu gofer“, a znútra i zvonka bola natretá smolou (živicou), aby neprepúšťala vodu. Podľa biblickej knihy Genezis ju na Boží príkaz postavil Noe, aby s ďalšími 7 ľuďmi a všetkými živočíšnymi druhmi prežil potopu.

Sledujte ma: