Avalanche: PS4 prekoná väčšinu počítačov ešte pár ďalších rokov

11 marca, 2013 Lukáš Kanik

Vývojári Just Cause tak hovoria o porovnaní hardvéru s väčšinou domácich počítačov, ktoré hráči vlastnia.

Linus Blomberg z Avalanche Studios sa v rozhovore pre GamingBolt vyjadril o PS4 ako o zaujímavej konzole, ktorá ponúka možnosti na dlhé roky dopredu. „Konzoly teraz nutne potrebujú nakopnúť po tom, čo boli roky za počítačmi a dokonca ich predbehla aj mobilná platforma,“ hovorí o starej generácii Xbox360 a PS3.

„Som rád, že Sony sa rozhodlo použiť až 8GB RAM, pretože to znamená, že konzola predbehne priemerný počítač na kopu ďalších rokov.“ Hovorí tak najmä preto, že väčšina počítačov podľa štatistík Steamu má stále len 4-6 GB, zabúda však na fakt, že RAM nie je pri počítačoch najdôležitejší komponent tak ako pri konzolách a investícia do nej je tou najlacnejšou. Dnes už teda niektorí disponujú RAM o veľkosti 12-16GB. Zároveň tým dáva najavo, že nebude rozdiel medzi majiteľmi konzol a majiteľmi výkonných herných počítačov, ktorí do svojho stroja investujú napríklad každé dva roky.

Blomberg tiež chváli systém, ktorý Sony zavádza do PS4 a to hlavne sociálne možnosti. „Pre Avalanche Studios, ako vývojárov open-world titulu je to veľmi zaujímavé a otvára nám to veľa nových možností. Skvele to pasuje [sociálne možnosti] pre typ hier, ktoré robíme a sme presvedčení, že to prinesie open-world žáner na novú úroveň.“ Skvelé sociálne možnosti zaviedol napríklad Sleeping Dogs a to napríklad rôzne výzvy, ktoré počas hrania nenásilne nabádzali k prekonávaniu rekordov vašich priateľov. Just Cause 3 je vo vývoji na next-gen a uvidíme ho pravdepodobne na E3 2013.

 

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články