Marvel's Avengers_70

Avengers je mŕtve, na PC to hrá menej ako 1000 ľudí, matchmaking zlyháva

9 októbra, 2020 Lukáš Kanik

Hra vyšla sotva pred mesiacom.

Jeden z najväčších blockbusterov tohto roka – Marvel’s Avengers – vyšiel len minulý mesiac. V recenzii sme hru ohodnotili takto: Marvel’s Avengers prináša skvelú príbehovú kampaň s najväčšími hrdinami Marvelu. Gameplay po nej veľmi rýchlo skĺzne do roviny stereotypu a potreboval by množstvo úprav, ktoré by nakopli motiváciu v hre pokračovať.

Po mesiaci sa zdá, že hra je mŕtva a zlyháva tak fundamentálna vec, akou je matchmaking. Na PC to v týchto dňoch hrá naraz aj menej ako 1000 ľudí, čo spôsobuje, že sa nedokážu nájsť pre online kooperatívne hranie.

O zlyhaní Marvel’s Avengers sme sa rozprávali na začiatku nového podcastu, vypočujte si ho tu.

V hre je pritom niekoľko desiatok misií, ktoré sa hráči pokúšajú hrať online. Matchmaking je úspešný len vtedy, ak sa rovnakí hráči rozhodnú hrať rovnakú misiu a zároveň každý za iného hrdinu.

Vývojári o hre mlčia a dodatočný obsah je v nedohľadne. Dá sa povedať, že Marvel’s Avengers je v Limbe a Square Enix pravdepodobne plánuje kroky do budúcna.

Rovnaký osud postihol aj hru Anthem od Bioware. Od vydania však dostávala viac aktualizácií ako Avengers, dokým sa EA a Bioware nerozhodli hru kompletne prekopať. Anthem Next by mala byť nová verzia Anthem s výraznými zmenami. Pôvodne hra vyšla v Januári 2019.

Unikol zoznam ďalších hrdinov Marvel’s Avengers

Sledujte ma: