Back 4 Blood: Mapy, infikovaní, kustomizácia, detaily

22 decembra, 2020 Lukáš Kanik

Nástupca Left 4 Dead bude mať identickú hrateľnosť.

Počas uplynulých dní prebehol uzavretý alpha test novej hry od Turtle Rock Studios. Tvorcovia Left 4 Dead prichádzajú s hrou, ktorá prakticky kopíruje známu sériu (patrí Valve) čo dokazuje aj nedávny trailer.

Dnes tu máme hromadu uniknutých materiálov, ktoré sa objavili práve po uzavretom teste. Niektorý z hráčov sa prehrabal súbormi hry a skopíroval kód, zverejnil aj dialógy, mapy, či obrázky postáv. Obrázky medzitým už stiahli z internetu, ale kód je ešte stále dostupný na stránkach Pastebin.

Čo sme sa dozvedeli o Back 4 Blood?

Z uniknutého kódu hry vyplýva, že skutočne pôjde o vernú kópiu Left 4 Dead, prakticky je to tretí diel. Hra bude obsahovať viacero postáv, tie nové sú Karlee, Doc, Mom a Kev (alebo Jim). Pôlvodná štvorica oznámených postáv sú Walker, Holly, Evangelo a Hoffman.

Vývojári do hry zapracujú týždenné eventy a výzvy, či mapy zamerané na konkrétne ciele. Hráči tak budú plnením výziev budovať svoj rank v týchto úrovniach: Unranked, Deuce, Nine, Ten, Jack of Clubs, Queen of Diamonds, King of Hearts a Ace of Spades.

Medzi infikovanými sú: Titan, Breaker, Stalker, Chaser, Exploder, CrusherSleeper a Mindturkey.

Z kódu je známych zatiaľ deväť máp: Rescue, Diner, Bluedog Mine, Police, Clog, Church, Manor, CDC a Titan Tunnels.

Potvrdená bola aj kustomizácia postáv, ktorá v pôvodnom Left 4 Dead chýbala. Upraviť si budeme môcť kartu hráča, sprej, ikonku, kompletné skiny, telo, tvár, hlavu aj nohy (kozmetické itemy).

Back 4 Blood už nájdete na Steame, hra by mala vyjsť 21.6.2021 aj na PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 5, Xbox Series X a Series S.

Sledujte ma: