Battlefield 6 Logo 2021

Battlefield 2042 bude mať plný cross-play + ďalšie detaily

14 júla, 2021 Lukáš Kanik

PC hráči si môžu zahrať s konzolistami.

Okolo Battlefield 2042 je stále množstvo otázok, na ktoré vývojári pomaly odpovedajú. Dnes sme sa dozvedeli kopec informácií, mnoho z nich veľmi pozitívnych. Na druhej strane, nie všetci sú spokojní s tým, ako vývojári pristúpili ku kustomizácii vojakov.

Cross-platform hra medzi PC, Xbox a PlayStation 

V prvom rade poteší správa, že Battlefield 2042 bude podporovať plný cross-play medzi platformami PC, Xbox Series X, Xbox Series S a PlayStation 5. Konzoloví si budú môcť vybrať, či chcú hrať s PC hráčmi a naopak, táto možnosť sa dá vypnúť.

PlayStation 4 hráči a Xbox One hráči si tiež užijú cross-play medzi old-gen platformami, tam je maximálny počet hráčov na serveri 64. Skvelou správou je aj zdieľaný progres medzi platformami, takže môžete Battlefield 2042 hrávať na svojom účte kdekoľvek.

Battlefield 2042 screenshot

Všetky triedy môžu mať všetky zbrane, aj RPG

Hráčov zarazila správa, že všetky hrateľné triedy sa môžu vybaviť všetkými zbraňami a doplnkami, ktoré hra ponúka. Síce to znie zábavne pre rôzne YouTube montáže, v praxi môžu mať všetci hráči na serveri napríklad RPG, alebo AA raketomet. Na druhej strane, tieto špeciálne zbrane zaberú slot vybavenia, hráči teda nebudú môcť nosiť lekárničky, alebo náboje. Hráči na vozidlách to budú mať veľmi nepríjemné.

V squadoch budú maximálne štyria hráči. V módoch Conquest a Breaktrough budú môcť hráči používať rovnakých špecialistov v jednom squade. Či to bude rovnaké aj pre režim Hazard Zone, ešte nevieme.

Robotický pes sa volá Ranger a nejde ani o špecialitu operátora, ani o schopnosť. Ranger je vozidlo, ktoré si môže na bojisko zavolať akýkoľvek hráč, podobne ako tank. Nie je ovládaný hráčom, ide o AI spoločníka, ktorý vám bude asistovať v boji. Môžete mu rozdávať príkazy a tiež ho môžete odpáliť na diaľku. Môžete na neho naložiť aj C4 a poslať ho na nepriateľov. Chudák robopes.

Battlefield 2042 Robot Dog Ranger

Detaily o AI vojakoch v Battlefield 2042

AI boti plnia v Battlefield 2042 tri úlohy. Tou prvou je naplnenie kapacity serverov v prípade, že sa do hry nezapojí plný počet reálnych hráčov. Cieľom vývojárov je, aby súboje vždy prebiehali pri plnej kapacite a hráči mali z bojov vždy ten najlepší pocit.

V móde kooperácie si môžete s priateľmi zahrať proti AI nepriateľom, k dispozícii vám bude mnoho nastavení servera. To isté platí, ak chcete hrať úplne sami. Nováčikovia si tak môžu server naplniť AI protihráčmi a trénovať bez toho, aby boli utláčaní v reálnych multiplayerových súbojoch. V hre nebudú využívať skiny špecialistov a nebudú používať ani ich schopnosti.

Pozri si aj:
Battlefield 2042 – info, dátum vydania, trailer a edície

Ak bude napríklad na serveri 120 hráčov, do hry sa pripojí 8 AI vojakov. Ak sa z hry odpojí ďalší hráč, dočasne ho nahradí AI vojak, dokým sa nepripojí ďalší hráč.

Always Online, aj v sólo hre

Ak sa rozhodnete hrať sami, tak či tak to bude na online serveroch Battlefieldu. Ide o always online titul, bez možnosti hrať bez pripojenia na internet.

Ďalšou novinkou sú detaily o stranách – US alebo Rusko. Rovnako ako v starších hrách, aj tu budú mať strany vlastné ikonické vozidlá. Napríklad, Američania budú mať tank M1A5 a Rusi T28. Čo sa vodných súbojov týka, na tie sa vývojári zamerajú až v budúcnosti.

Battlefield 2042 spustí prvý test už toto leto, plná hra vyjde 22.10.2021.

Battlefield 2042 – prvý gameplay trailer

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.