bf-2042-screenshot-the-war.jpg

Battlefield 2042 – info, dátum vydania, trailer a edície

9 júna, 2021 Lukáš Kanik

Všetko, čo potrebujete vedieť o Battlefield 2042.

Spoločnosť Electronic Arts dnes oficiálne oznámila Battlefield 2042. Chvíľu predtým jej však na Origine uniklo niekoľko detailov, ktoré sme vám spísali do tejto novinky. Po oficiálnom odhalení už máme informácií viac a tak sa na ne spoločne pozrime.

Multiplayer na siedmych mapách pre 128 hráčov

Battlefield 2042 prináša multiplayerové režimy až pre 128 hráčov. Tento počet bude podporovaný len na PC, Xbox Series X a S a PlayStation 5. Nebudú chýbať módy ako Conquest alebo Breaktrough, ktoré sa osvedčili v minulých dieloch. Novinkou bude režim Hazard Zone, bližšie detaily však zatiaľ nepoznáme. EA chystá ešte jeden režim, nepoznáme ani jeho názov, ale pravdepodobne pôjde o chystaný battle royale.

Singleplayer tento rok v hre nebude. Ide o prvú hru bez singleplayeru od Battlefield Bad Company. DICE chce príbeh rozprávať cez multiplayer. V multiplayeri bude možné hrať s AI botmi, alebo proti botom. Môžete si tak s pár kamošmi zahrať kompletný zápas s plným počtom 128-hráčov. Progres získaný s botmi sa bude rátať do rozvoja postavy.

Čo sa máp týka, DICE ich oznámilo zatiaľ sedem. Sú to mapy Orbital, Hourglass, Kaleidoscope, Manifest, Discarded, Breakaway a Renewal. Každá mapa je niečím výnimočná, nachádzajú sa v Qatare, Francúzskej Guiane, Južnej Kórei, Singapure, Indii, na Antarktíde a v Egypte.

Novinkou sú špecialisti s unikátnymi schopnosťami

Špecialisti sú triedy podobné tým, aké sú v Call of Duty. Špecialisti sú inšpirovaní štyrmi triedami Battlefieldu a každý z nich má unikátny skill. Kompletné vybavenie si však budete môcť vybrať sami.

DICE ukázalo zatiaľ štyroch špecialistov, v príprave je ďalších šesť. Webster Mackay má napríklad vystreľovací hák a rýchlejšie sa pohybuje pri mierení. Maria Falck má pištoľ so životmi a tiež má možnosť oživovať padlých spoluhráčov.

Pyotr Boris Guskovsky má možnosť použiť SG-36 Sentry Systém, čo je automatická strelná veža. Posledný známy operátor Wikus Van Daele je v roli snipera a využíva prieskumného drona ako aj senzor pohybu. V podstate všetko, čo poznáme zo starších hier Battlefield.

Battlefield 2042 Specialists

Battlefield 2042 má battle pass a live service obsah

EA otvorene hovorí o live-service hre a prinesie do hry aj battle-pass. To znamená, že obsah do hry bude pumpovaný na základe sezón, tie sa budú meniť každé tri mesiace. Za rok tak budete potrebovať štyri battle-passy, aby ste získali prístup ku všetkému obsahu.

Hráči Battlefield 2042 získajú časť obsahu zdarma – hraním, a časť len vďaka battle passu. Práve počas prvého roka sú naplánované štyri sezóny, v ktorých prídu do hry štyria operátori. Zatiaľ nie je jasné, či ich budeme môcť získať aj bežným hraním. Zdá sa, že nie, pretože títo operátori sú dostupní len v drahších edíciách hry.

Battlefield 2042 editions

Zahrajte si Open Betu

Open beta hry Battlefield 2042 bude dostupná na všetkých platformách kúsok pred vydaním. Do bety sa skôr dostanú tí, ktorí si hru predobjednajú digitálne.

EA chystá aj technický playtest. V ňom si zahrajú len veteráni Battlefieldu, influenceri, Youtuberi a Snoop Dogg. Playtest začne už v Júni 2021 a prebehne v uzavretom prostredí. To znamená, dokým niekto neleakne video z tohto testu, neuvidíme, ako hra v tejto verzii vyzerá. Pôjde o test serverov ale aj zbieranie spätnej väzby od veteránov série.

Kedy vyjde Battlefield 2042 a na aké platformy?

Battlefield 2042 vyjde na Xbox One, Xbox Series X|S, PlayStation 4, PlayStation 5 a PC. PC hráči si môžu vybrať až z troch obchodov a to Steam, Origin, Epic Games Store. Dátum vydania je 22.10.2021.

Existuje spôsob, ako sa do plnej hry dostať o niečo skôr. Majitelia Gold Edition a Ultimate Edition si Battlefield 2042 zahrajú už 15.10.2021, čiže o týždeň skôr. Cena štandardnej edície je 59,99€, cena Gold edície je 89,99€ a Ultimate edícia vás vyjde na 109,99€. Rovnaké ceny sú všade. Ak si hru objednáte priamo na Origine, celá suma poputuje EA.

Keby že náhodou to je pre vás veľa, ku hre sa dá dostať aj lacnejšie. Stačí si zaplatiť EA Play Pro, ktoré stojí mesačne 14,99€ a ročne 99,99 eura.

Bude mať Battlefield 2042 češtinu? 

Steam stránka hry obsahuje niekoľko jazykov, ktoré nájdeme pri vydaní v hre. Celkovo bude obsahovať až štrnásť jazykov, väčšina z nich bude mať aj plnohodnotný dabing. České titulky v Battlefield 2042 nehľadajte, čeština sa neobjavila v zozname podporovaných jazykov.

Pozrite si prvý trailer z Battlefield 2042

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.