Battlefield 4 bez coop a možno s online DRM

28 marca, 2013 Lukáš Kanik

O Battlefield 4 sa bude rozprávať ešte pekne dlho a karty zamieša aj DRM kontroverzia. Máme pár ďalších zaujímavostí.

V prvom rade si dáme niekoľko oficiálnych, potvrdených informácií, ktoré ste možno ešte nepochytili. Battlefield 4 bude bez kooperácie. Tá už v trojke robila problémy a kooperačné misie boli prvý týždeň nehrateľné. Autori kooperáciu vypustili hlavne z dôvodu väčšieho zamerania na singleplayer.

To, že práve singleplayer ukázali na GDC v sedemnástich minútach a ani zmienku o multiplayeri odôvodnili tým, že multiplayer sa predvádza ťažko tak, aby ohúril veľké publikum hráčov. Výkonný producent série Battlefield Patrick Bach tiež dodal, že multiplayeru hráči veria oveľa viac a singleplayer otvára oveľa viac možností na vylepšenie, ako už teraz perfektný multiplayer. My však vieme, že singleplayerom chcú priamo konkurovať Call of Duty a aj preto to bola akčná, scriptovaná jazda, akú majú Američania (čítaj „cenný trh“) radi. Naopak, taká ARMA ide úplne opačným smerom.

Šepká sa aj to, že Battlefield 4 by mohol mať online DRM aj v singleplayeri. V gameplayi v čase 2:36 uvidíte v hornom pravom rohu oznámenie o rekorde v porovnaní s ostatnými hráčmi. Znamenalo by to len jedno, ste stále pripojení na zberný server (nie streamovací, ako v prípade Diablo, či SimCity). Takáto forma pripojenia by mala zbierať štatistiky vás aj priateľov a porovnávať ich v rekordných tabuľkách.
 
[youtube]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=J49YUr1iC8w[/youtube]
 
Je jasné, že Battlefield je primárne multiplayerová séria a do tejto časti bez originálu nemáte prístup, ale pridať ochranu aj do singleplayeru by bol tento krát krok vedľa. Battlefield 3 si totiž za rok od vydania kúpilo 10 miliónov hráčov, čo je skvelé číslo, to by však po oznámení „BF4 bude s online DRM“ výrazne klesnúť, už len z odmietavého prístupu niektorých hráčov a samozrejme, vďaka negatívnej reklame.

 

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články