Battlefield 4 – bez modovacích nástrojov

14 júna, 2013 Ben

Ani hra Battlefield 4 sa nedočká modovacích nástrojov, proste nič nové, všetci sme nejak tak tušili, že toto ohlásenie príde. 

Všetci sme to nejak tušili, že to takto dopadne. Battlefield 4 vyzerá zaujímavo, ale pôjde cestu Battlefield 3. Inak povedané, očakávajte veľa DLC balíčkov, Season Pass a žiadne modovacie nástroje. Generálny riaditeľ štúdia DICE, Karl-Magnus Troedsson, povedal pri rozhovore s PCGames, že DICE nevydá žiadne SDK modovacie nástroje pre ich hru Battlefield 4. 

 Karl-Magnus Troedsson povedal, že dôvod prečo neplánuje štúdio DICE vydať SDK modovacie nástroje nie je ten, že by bol pre moderov ťažký, ale vraj by potrebovali mať engine dobre zabezpečení. Aspoň si tentokrát vymysleli iné ospravedlnenie.

Troedsson pri rozhovore tiež povedal, že:

„Túto otázku dostávam často. Stále odpoviem rovnako a potom na mňa komunita nadáva. Radi by sme videli, čo dokážu hráči vytvoriť s naším enginom, ale nikdy nespravíme niečo také ako je vydanie SDK modovacích nástrojov, proste nemôže to spraviť a sme si tým istý na 100%, že to ani nespravíme. Tým chcem povedať, že máme správne modovacie nástroje, ale neplánujeme ich vydať lebo na nich nemáme dostatočne zabezpečenia a mohli by sme tak prísť o kopu vecí. Pre Battlefield 4 neplánujeme žiadnu podporu modov, a to vám hovorím otvorene“.

„Do budúcnosti, ale niečo takéto plánujeme, hráčmi vytvorené mody nás veľmi zaujímaju, ale do Battlefield 4 nič také neplánujeme“.

Pravda bola povedaná, DICE a EA investovali veľa do Battlefield 4 DLC balíčkov, takže vydanie SDK nástrojov by ohrozilo predaje DLC a to je jediné rozumné vysvetlenie prečo autori nechcú vydať SDK nástroje. 
Battlefield 4 vychádza už 31. Októbra 2013 na PC, XBOX 360 a PlayStation 3. Hra taktiež časom vyjde aj na XBOX One a PlayStation 4. 

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články