Battlefield 4 má najviac predobjednávok z nextgen hier, poráža COD

4 júla, 2013 Lukáš Kanik

Najviac predobjednávok zo všetkých next-gen hier má podľa zdrojov Battlefield 4 a má ich viac, ako Call of Duty: Ghosts.

Dokonca predbehol aj next-gen exkluzivity, ktoré by mali podľa správnosti zobrať najväčší podiel trhnu s nextgen hrami. Hovorím o Killzone: Shadow Fall, alebo Forza Motorsport 5, ale Battlefield 4 sa podľa VG Chartz, Amazonu a Gamestopu drží na prvej priečke.

Za ním je momentálne Call Of Duty: Ghosts, ktorý tiež vychádza na nextgen konzoly. Dôvodom však môže byť aj to, že Battlefield 4 je oznámený už dlhšie, zatiaľ čo COD: Ghosts „len“ dva mesiace. V neposlednej rade, Battlefield 4 prináša skutočný next-gen vizuál, ktorý v singleplayerovej misii z E3 doslova vyrazil dych, zatiaľ čo COD prichádza znovu s id Tech Enginom z roku 1999, ktorý Infinity Ward pomaly pretvárali do dnešnej podoby. Celé video z hrania COD: Ghosts si môžete pozrieť tu.

Battlefield 4: „Angry Sea“ singleplayerová misia
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=IEZhbV9s1Ag[/youtube]

Activision však tvrdí, že značka COD nikdy predtým nebola silnejšia a majú obrovskú fanúšikovkú základňu, ktorá si kupuje nie len všetky COD hry, ale veľké predaje zaznamenali aj DLC, Season Passy a ďalší bonusový obsah. Naopak, Battlefield 4 znova príde s Premium službou, ktorá približne zdvojnásobí obsah základnej hry. Premium služba je pri predobjednávke v cene základnej hry.

Marketingová vojna o hráča sa však ešte len začne, veľký úder čakáme na GamesCcome, kde spustí Activision najväčšiu marketingovú kampaň v histórii videohier.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články