Battlefield Bad Copmany 2 – dojmy z BETY

29 januára, 2010 Lukáš Kanik

Konečne bola spustená Beta hry Battlefield Bad Company 2, na jej získanie sme potrebovali dávku trpezlivosti, ale dočkali sme sa. Prečítajte si krátke dojmy z testovania bety. Beta potrvá do 25.2.2010

Bad Company vo svojom druhom pokračovaní zamieri aj na PC, a včera sa robehol beta – test tejto skvelej vojnovej FPS. Beta kľúč môžete získať predobjednaním si hry, alebo počkať na verejnú Betu, kde sa kľúče budú rozdávať. Servery na stiahnutie bety sa spustili večer o 18:00, hodinu sa mi nepodarilo otvoriť stránku, cez ktorú by som mohol klienta stiahnuť. Po hodine hľadania sa mi podarilo dať hru sťahovať a o hodinu neskôr už som hru nainštaloval a spustil. Bol som plný očakávaní, nevedel som sa dočkať, v menu ma zdržalo zadávanie EA účtu, potom beta – kľúču. Niekoľko krát som išiel cez server browser, no hra vždy úplne spadla. Neskôr som dal rýchlu hru, kde Vám server nájde samo. Hodilo ma na jedinú prístupnú mapu – Port Valdez, zasadenú v zasneženej krajine Aljašky.

 

Prvý dojem nebol veľmi uspokojivý, keďže hru sprevádzal jeden lag za druhým, aboslútne sa nedalo hrať, akúsil som to na inej mape, tam už to bolo lepšie. Nechcel som si zkaziť dojem z hry a tak som začal poriadne hrať až na druhý deň, vtedy už boli lagy a padane server browsera opravené, a hra išla bez problémov. S chuťou som sa zahryzol do vojny. Prvé, čo Vám padne do očí je grafické spracovanie, krajina vyzerá dobre, vietor fúka sneh a tak obšas nič nevidíte. Absolútnou špicou bol zvuk. Majitelia kvalitnejších repro sústav alebo hráčskych slúchadiel si budú utierať sliny. Priestorový zvuk je nádherný, počujete vzdialenú streľbu a výbuchy, kričiacich vojakov, a dynamický zvuk na rôznych miestach. V budove sa každý zvuk skvele ozýva a vonku zase počujete ozývajúce sa hlasy. Demolácie budov ešte nikdy neboli kvalitnejšie a reálnejšie ako tu. Je to naozaj realistické.

Na Výber máte zo 4 tried, Assault, Engineer, Medic a Recon, majú rôzne druhy zbraní od samopalov, cez sniperky a raketomety až po výbušniny a podporné balíčky. Na mape si môžete vyskúšať jazdu na tanku, a rôznych palebných pozíciách, na vrtuľníku alebo na štvorkolke. Vždy si môže niekto ku Vám prisadnúť a pomôcť. hra ponúka jednoduchý systém bodovania, ktorým si vylepšujete hodnosť, a odomykáte nové zbrane a technické pomôcky.

Prvé dojmy sú naozaj skvelé, až na drobné chyby, ale je to beta, a vývojári každým dňom niečo opravujú. Hra je nabitá rýchlou akciou, samé výbuchy, kričiaci vojaci, streľba…proste má to atmosféru. Hra vychádza 5.3.2010

 

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články