Battlefield 2042 Hazard Zone Screenshot 5

Battlefield Hazard Zone konečne predstavený, takto bude fungovať

14 októbra, 2021 Lukáš Kanik

Jeden z hlavných režimov hry Battlefield 2042

Battlefield 2042 sa nezadržateľne blíži, no až dodnes sme stále nevedeli, ako bude fungovať jeden z troch hlavných herných režimov. Okrem tradičného Conquestu v podobe All-Out Warfare a editora Battlefield Portal, v hre nájdeme aj Hazard Zone.

Práve ten bol do detailov popísaný až dnes a to aj s prvým trailerom. Ten predviedol ukážky z hrania ale aj fantastické pohľady na mapy Battlefield 2042. Pozrite si trailer a poďme sa vrhnúť na detaily režimu Hazard Zone, ktorý nám trochu pripomína Escape From Tarkov.

Battlefield Hazard Zone – taktická akcia pre squady

Hazard Zone je určený pre skupiny štyroch hráčov. Na jednej mape bude celkovo 24 hráčov (6 squadov) na PS4 a Xbox One, majitelia PC, Xbox Series a PS5 si zahrajú v počte 32 hráčov (8 squadov) na jednej mape. Živí hráči okrem toho narazia aj na Occupying Forces, čo sú AI nepriatelia.

Pred každou hrou dostanú hráči možnosť vybrať si špecialistu a vybavenie. V každom tíme budú štyria rôzni špecialisti, hráči si nemôžu vybrať dvoch rovnakých. Počas zápasu hráčom pomôžu aj Uplinky, notebooky rozmiestnené po mape, vďaka ktorým získajú vozidlo, robotického Rangera, ba dokonca aj možnosť vrátiť do hry padlých spoluhráčov.

Hazard Zone sa bude odohrávať na všetkých siedmych mapách Battlefield 2042. Z neba budú na mapu padať satelity, v ktorých sa nachádzajú cenné pevné disky. Tímy budú tieto disky zbierať a následne ich musia z mapy extrahovať. Ešte pred spustením zápasu bude brífing s mapou pravdepodobnosti spawnu diskov.

Na úspešný odchod z mapy budú mať hráči dve okná. Miesta extrakcie sú náhodne vybrané. Prvé okno bude otvorené krátko po začatí zápasu. Následne začne mapu pohlcovať smrtiaca búrka a hráči budú mať už len jednu možnosť na extrakt. Dátové disky sa navyše dajú sledovať skenerom a tak vidíte aj tie disky, ktoré zobrali ostatní hráči. A ostatní hráči vidia vás.

Odmenou za úspešné vynesenie diskov sú XP body ale aj herná mena Dark Market Credits. Za tieto kredity sú budú hráči môcť nakupovať vybavenie a zbrane do ďalších zápasov a ide ich získať len hraním. Nie je možné ich kúpiť cez mikrotransakcie.

Za DMC si budete môcť nakúpiť aj taktické vylepšenia pre seba a svoj tím. Napríklad si zvýšite počet granátov, poistite si veci, alebo zrýchlite výmenu zbraní počas zápasu.

Jeden zápas v Hazard Zone bude trvať medzi 5 a 20 minút v závislosti od toho, kedy sa extrahujete. Progres a skúsenosti XP sú zdieľané medzi Hazard Zone a ostatnými klasickými režimami Battlefield 2042.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.