Battlefield V sa predáva slabo, cena hry už klesla na polovicu

Nepredala sa ani polovica toho, čo Battlefield 1 pri vydaní.

EA môže znovu ďakovať svojmu fantastickému marketingovému oddeleniu za to, že totálne dobabrali prezentáciu najnovšej hry Battlefield V. Síce tesne pred vydaním si vývojári stihli napraviť reputáciu, stále vo všetkých ostala tá horká pachuť prvého oznámenia. To má na Youtube pol milióna dislajkov a len 13 miliónov zhliadnutí. Naproti tomu, Battlefield 1 mal desiatky miliónov zhliadnutí za rovnaký čas, dnes už 60 miliónov.

A pokazený marketing sa odrazil aj na predajoch. UK predaje krabicovej verzie odhalili, že Battlefield V sa predáva o 63% horšie ako Battlefield 1 za rovnaký čas. Hra sa za prvý týždeň nedokázala vyšplhať ani na špičku predajov v UK, čo je bežné keď vyjde nejaká nová hra. Správa, že predobjednávky Battlefield V boli slabé sa objavila už pred troma mesiacmi.

Týždeň po vydaní Battlefield V, hru niektorí predajcovia predávajú už za polovicu. V Americkom Target sa objavila cenovka 30 dolárov, pre Xbox One aj PlayStation 4 verziu, čo je polovica ceny novej hry pri vydaní. Vo Walmarte sa predáva za 40 dolárov a BestBuy ju predáva za 42 dolárov, nie len na konzoly ale aj na PC.

Pád ceny na polovicu, týždeň po vydaní, môže znamenať, že EA sa snaží pretlačiť hru medzi masy, keďže sa nepredáva, alebo sa predajcovia chcú zbaviť veľkého množstva kusov, ktoré objednali s vidinou skvelých predajov za plnú cenu.

Hra v recenziách nedopadla ani tak zle, ako sme čakali. EA už skôr hru odložilo o mesiac, aby sa v rovnakom mesiacmi nemuseli biť o zákazníka s Red Dead Redemption 2. Vývojári tento čas využili na to, aby hru doladili technicky, ale podarilo sa im zmazať aj prehnané možnosti kustomizácie.  Prehľad recenzií si môžete pozrieť tu.

Hru sme od EA nedostali ani na recenziu a tak som si musel hru zakúpiť sám, len pred pár dňami. Tiež za menej ako 40 dolárov.

Singleplayer trailer Battlefield V predstavuje aj silné ženské postavy

Sledujte ma:

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza
Sledujte ma:

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

How to whitelist website on AdBlocker?

  • 1 Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
  • 2 Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
  • 3 Refresh the page and start browsing the site