Battletoads Recenzia hry na PC Xbox One

Battletoads – Recenzia PC verzie

7 septembra, 2020 Alexandra Jalšovská

Akčná plošinovka akoby vypadla z programu Cartoon Network.

Po takmer dvadsiatich rokoch od poslednej arkádovej hry s Battletoads, sa tri veselé žabičky Zitz, Rash a Pimples vracajú opäť na scénu. Vo vynovenom šate, s ručne kreslenými animáciami a možnosťou priniesť zo sebou 1-3 hráčov. Ale iba keď ich máte vedľa seba. Na online co-op sa takticky zabudlo.

Battletoads 2020 si uchováva obtiažnosť originálu bez ohľadu na počet hráčov, ktorí ju hrajú. Čím menej hráčov je prítomných, tým viac životov hráč má k dispozícií – dodatočne je tam aj časovač, po ktorom sa žabička opätovne vráti do sveta živých. Spôsob, akým hra kompenzuje váš chýbajúci skill v bojových plošinovkách funguje celkom dobre. Mimo toho máte ešte k dispozícií checkpointy keby sa vám náhodou nepodarilo vyhrať na prvý pokus.

Hra neustále kolíše medzi tým, že jej nepriatelia sú príliš silní, alebo až príliš nudní. Buď vás trafia tak, že sa prenesiete do Dark Souls, alebo doslova čakáte, kedy ich health-bar spadne na nulu a konečne zmiznú.

Nanešťastie po toľkých rokoch izolácie v počítačovej simulácii, žabičky stratili svoj povestný humor a rovnako aj svoj ikonický vzhľad. Jediná spojitosť, ktorá sa im zachovala z prechodu od NES do PC je farba ich kože – pomerne zaujímavé rozhodnutie od vývojárskeho tímu, ktorý na verzii 2020 pracoval.

Postavičky a animácie skoro ako z Cartoon Network 

Ak si chcete kúpiť hru s domnienkou že to bude ako “pôvodný” Battletoads, čaká na vás sklamanie. Žabičkám vymenili vskutku všetko, dokonca aj ich pohybové animácie. Battletoads je hra, ktorá svojím humorom nie je vhodná pre mladších divákov ale rovnako sa nesnaží ani zaujať tých starších – je to vskutku bizarný mix vtípkov, ktoré by ste očakávali od Ninja Koritnačiek. Zároveň na vás čaká aj Rash v plienkach. Vskutku. V plienkach.

Ak ale vstupujete do hry bez znalosti pôvodných titulov, tak vám väčšina týchto vtípkov preletí ponad hlavu – v tomto prípade asi najlepšia možnosť.

Po vizuálnej stránke na vás v Battletoads čakajú krásne nakreslené prostredia a nepriatelia, ktorí v niektorých prípadoch celkom doslovne žiaria životom. Animácie vám možno pripomenú podobnú arkádovú hru CupHead, miestami sú až veľmi rozprávkové a prehnané. V žiadnej lokalite nestrávite veľa času, hra sa pohybuje priam až míľovými krokmi aby vás čo najrýchlejšie preniesla od “bitky k bitke”.

Mimo bojovania s nepriateľmi, kedy si budujete svoje vlastné kombo kombinácie, hra vám dokonca umožňuje vymieňať žabky počas vykonávania komba, čím prichádzate na nové a nové sety. Je iba škodou, že hra nemôže zobraziť na obrazovke už stlačené klávesy a jediný prístup ku kombo listu máte z menu.

Battletoads je ideálne v kooperácii až troch hráčov

Hra vyplňuje “prázdny” čas medzi bitkami a animovanými scénami niekoľkými minihrami. Zajazdíte si na motorkách, napíšete e-mail vášmu nadriadenému, zahráte kameň-papier-nožnice, alebo sa budete snažiť oživiť superpočítač. Bežné žabie problémy 21 storočia.

Snáď najzaujímavejšou časťou hry mimo stlačenia náhodných tlačidiel a sledovania ako sa zo žabičky stane vlak, je sledovanie cutscén. Keby na vrch obrazovky napísali tlačeným “Cartoon Network” tak by sme asi nedokázali povedať rozdiel. Je to ako sledovať rozkúskovanú epizódu seriálu, ktorý vám náhodne vyskočí po reklame na nové lego. Zasmejete sa, možno sa pozastavíte nad bizarnosťou celého príbehu, ale v zásade idete ďalej, aby ste mohli vraziť ďalšiemu bossovi.

Hra bola kratšia, než sme pôvodne očakávali, jej dĺžka sa samozrejme dá natiahnuť, ak si vezmete najťažšiu obtiažnosť. Zároveň môžete získať všetky zberateľské predmety schované po mape. Battletoads dokážete s prehľadom prejsť za jeden víkend sedení na gauči.

Hra Battletoads vyšla na PC (Microsoft Store) a Xbox One

Battletoads 19,99€
  • 6/10
    Príbeh - 6/10
  • 8/10
    Atmosféra - 8/10
  • 9/10
    Grafika - 9/10
7.7/10

Verdikt

Veselá gaučová hra pre jednotlivca aj skupinku ľudí, chýba ale možnosť hrať online

Sending
User Review
0 (0 votes)