New World PC ScNew World PC Screenshot 1reenshot 1

Beta hry New World niektorým znefunkčnila RTX 3090

22 júla, 2021 Lukáš Kanik

Amazon ponúkol dočasné riešenie.

Desiatky ľudí na fórach New World nahlásili, že ich grafické karty Nvidia RTX 3090 sú úplne zablokované a nepoužiteľné. Postarala sa o to MMO RPG hra New World, ktorá v bete spôsobuje netradičný bug.

Hoci boli hráči len v menu, alebo čakali na prihlásenie do servera, teplota pamäte ich kariet vystúpila nad 105°C. V menu hry bol totiž neobmedzený framerate a ventilátory karty išli na maximum. Karty sa pravdepodobne prehriali a zostali nepoužiteľné. Užívatelia nahlásili najviac prípadov na kartách EVGA RTX 3090 edície FTW3. Pravdepodobne chyba napájania pri neobmedzenom framerate, alebo chyba manažmentu chladenia.

V hre nastali špecifické okolnosti, ktoré túto chybu aktivovali. Amazon tvrdí, že hra je v poriadku. Prečo však chyba nastáva len v menu, by mali vyšetriť.

Iné hry majú zvyčajne v menu FPS cap, New World ho nemá. Elitné grafické karty toto menu renderujú na 9000+ FPS až dokým nevyhoria.

Majitelia odpečených kariet ich musia teraz reklamovať. Pre všetkých ostatných, Amazon ponúkol drobný návod, ako sa chybe vyhnúť. Pomáha najmä nastaviť si obmedzenie frameratu na 60fps. Iní užívatelia zase hlásia, že nastavili napájanie v MSI Afterburner na 45%.

Cena grafickej karty EVGA RTX 3090 FTW3 Ultra je u nás okolo 2700 eur takže fajne.

New World je najsledovanejšou hrou na Twitchi, bude úspešný?

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články