Bethesda konečne začala komunikovať, na ceste sú dva patche

Na Reddite začal byť aktívny nový komunitný manažér.

Bethesda posledné dni zvládala veľmi zle po tom, čo vydanie Fallout 76 nahnevalo najmä skalných fanúšikov. Zabugovaná hra, ale aj klamlivá reklama v prípade zberateľskej edície spôsobili, že Bethesda čelila obrovskému nátlaku na všetkých sociálnych sieťach. Hlavne Youtuberi začali proti praktikám Bethesdy bojovať vo svojich videách. Bethesda bola celé týždne ticho a už keď sa ozvali, bol to výsmech do tváre hráčom.

Veci sa pohli dopredu a štúdio začalo komunikovať na Reddite. Pred pár dňami zavesili oznam, v ktorom uznávajú, že ich správanie nebolo práve s kostolným poriadkom:

“Vieme, že ste frustrovaní a nahnevaní z toho, v akom stave sú niektoré veci, či už sú to problémy s chodom hry, chýbajúca komunikácia ohľadom opráv, updaty a novinky. Aby bolo jasné, tento účet spravujeme my, komunitný tím Bethesda Game Studios. Včera sme zavesili oznam, že aktívne sledujeme spätnú väzbu a čo je dôležitejšie, pracujeme na zdieľaní informácií od vývojárskeho tímu. Nechceli sme, aby ste si mysleli že keď sme ticho, nič nerobíme. Je nám to ľúto a chápeme, že to práve nebol správny prístup, pracujeme na tom aby sa vytvorilo lepšie spojenie medzi vami a vývojárskym tímom BGS.”

V ozname tiež uviedli niekoľko noviniek, ktoré prídu v nasledujúcich dvoch patchoch – 4. Decembra a 11. Decembra. Komunitný tím bude teraz každý týždeň zverejňovať detaily patchov a ďalšie kroky, ktoré sa budú týkať opravy hry.

Štúdio už zverejnilo aj detaily prvého patchu, ktorý vyjde už v Utorok. Patch rozšíri limit debny, do ktorej si môžete ukladať veci, o 50%. Upravený bude aj loot z bossov, takže po novom vám už skutočne padnú 2-4 cennosti. PC hráči sa dočkajú funkcie push-to-talk a FOV slidera až v ďalšom patchi, ktorý vyjde o týždeň neskôr. V tomto istom patchi pribude do CAMP budovania aj funkcia na zmazávanie okolitých objektov, akými sú stromy, skaly a dekorácie.

Na Reddite začal aktívne komunikovať aj komunitný manažér a odpovedá na väčšinu komentov. Hoci jeho odpoveď je väčšinou len “Ďakujem za podnet, prepošlem ho vývojárskemu tímu.” Skôr by som čakal, že za štúdio sa verejne ozve Todd Howard.

Fallout 76 – Recenze

Sledujte ma:

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza
Sledujte ma:

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

How to whitelist website on AdBlocker?

  • 1 Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
  • 2 Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
  • 3 Refresh the page and start browsing the site