Bethesda so Skyrimom končí, robí na novom projekte

15 apríla, 2013 Lukáš Kanik

Všetok obsah pre TES V: Skyrim už vydali a tak Bethesda môže naplno pracovať na novej hre. Má 5 žolíkov v rukáve.

Všetky DLC pre Skyrim sú vonku, Bethesda tým uzatvára rok a pol, ktorý venovali hre aj po jej vydaní, informujú o tom na svojom blogu „Za posledný rok a pol sme pracovali na novom obsahu pre Skyrim, od aktualizácií hry, cez Creation Kit, Steam Workshop, podpory Kinectu až po DLC.“

Je pravda, že Skyrim si vyslúžil skutočne peknú podporu a otvoril dvere masívnej moderskej komunite aj teší sa obľube aj rok a pol po vydaní. Bethesda tak môže presunúť všetkých ľudí na nový projekt.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=IkOP5WBa6r8[/youtube]

Len málo štúdií má v rukáve toľko žolíkov, čo Bethesda a aj keď žiadny z nich viac menej oficiálny nie je, o každom sa už niečo šepká a to dokonca aj od samotnej Bethesdy. Sú to vlastne spiaci obri a oznámenie každého z nich by vyvolal v hernom priemysle veľký rozruch. Ktoré to sú?

1. Fallout 4

Trojka zasadila úder pod pás všetkým FPS RPG okolo roku 2008, kedy hra vyšla a získala neuveriteľné množstvo ocenení „hra roka“.  Fallout 3 dostal po vydaní ešte niekoľko príbehových DLC a nakoniec prišiel aj New Vegas, ktorý hru posunul ešte ďalej. Ak sa bude štvorka držať mechaník, ktoré si hráči obľúbili už od prvej časti, bránu úspechu má otvorenú.

2. The Elder Scrolls VI

Ak môže niečo Falloutu konkurovať, potom je to The Elder Scrolls. Skyrim je u kritikov plný rozporov, ale priniesol hráčom dlhé hodiny poctivej zábavy a zožal aj predajný úcpech. Bolo by asi hlúpe nevyužiť značku, ktorá si Skyrimom získala priaznivcov RPG a vďaka TES: Online aj priaznivcov MMO.

3. Dishonored 2

O Dishonored 2 sa šepkalo už pred niekoľkými mesiacmi, samotní autori priznali, že pokračovanie bude určite. Ďalšia úspešná hra, ktorá vyplnila priestor stealth akciou a  perfektnou štylizáciou prostredia. Dishonored ako nová značka má určite čo ponúknuť.

4. DOOM 4

Doom už dávno nie je to, čo býval, a trojka v podaní BFG edície to netrafila tak celkom do čierneho. Id Software však vyvíjajú nový engine a DOOM 4 by mohol zaujať nie len grafikou, ale aj čerstvou náplňou, trojka totiž vyšla v roku 2004.

5. PREY 2

Hra s nejasným osudom, ktorá má nasledovať po vcelku podarenej indiánskej jednotke momentálne stojí na prahu neznáma. Bethesda ju oznámila, vydala nejaké to videjko a odvtedy sa k hre nevyjadruje. Fanúšikovia dokonca podpisujú petície, aby sa hra dokončila.

Bethesda tento rok chystá vydať The Elder Scrolls Online – MMO zo sveta Elder Scrolls, to je však prakticky hotové a momentálne beží v uzavretej bete. Čo myslíte vy, ktorý z titulov je vám najbližší?

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články