Beyond: Two Souls Remastered – Recenzia

22 marca, 2016 Nikoleta Nagyová

Quantic Dreams zremastrovalo Beyond: Two Souls a Heavy Rain do jednej kolekcie. Ako prvú som si zobrala na starosť Beyond: Two Souls.

Beyond: Two Souls nie je žiadna novinka na trhu, keďže vyšla už v roku 2013 na PS3. Verzia pre PS 4 vyšla minulý rok v Novembri, no táto kolekcia vyšla iba v tomto mesiaci. Osobne som ju nemala možnosť hrať na PS3, no neraz som sledovala “let´s play” videá. Je to interaktívna adventúra/dráma, kde prežívate život Jody Holmesovej (stvárnila ju herečka Ellen Page), ktorá je psychicky spojená s neviditelným prízrakom (Aiden). Lepšie by sa ho dalo zaradiť do skupiny Poltergeista.

Hra vás zaujme ako graficky, tak aj príbehom. Na výber máte dve verzie hry. Story mode, kde chaoticky preskakujete z  mladosti do dospelosti a naspäť. Druhá verzia je chronologická a dáva vám viac zmysel. Pomocou interakcie sa snažíte prežiť a každý kto vám ublíži, sa môže modliť o život. Ak ste túto hru ešte nehrali, odporúčam ísť podľa príbehu, aby ste precítili to napätie a zvedavosť ako ja. Nemusíte sa báť táto hra nefunguje na motýlí efekt.

Vaše rozhodnutia nebudú až tak kľúčové pre vývin deja ako napr. v hre Life is Strange a Until Dawn. Na konci každého dejstva si môžete porovnať vaše rozhodnutia s rozhodnutiami ostatných hráčov a ako veľmi ste situáciu pokazili.

Ako prvá ma uchvátila vylepšená grafika. Miestami som si myslela že pozerám film. Narozdiel od PS 3 verzie kde bola grafika trošku pixelovitá, na PS4 vôbec nespozorujete. Najväčší rozdiel uvidíte pri osvetlení, motion blur a na detailoch. Ak nerátam prefláknutú grafiku chrbta Jodie, kde na svoj mladý vek vypadá ako babička z Beverly Hills. Inak dejovo sa  nič nezmenilo. Hra sa občas zasekne, beží na 30 FPS a ponuka aj 1080p rozlíšenie .

Osobne si myslím, že aj vďaka dualshocku táto hra rozkvitla až na PS4. Ste v neustálej interakcií aj vďaka reproduktoru v dualshocku. Vytkla by som len ovládanie vašej entity, ktorá vám robí spoločnosť. Je trocha chaotická, prehnane reaguje a nepomohlo ani nastavenie hry. Autori asi zabudli, že túto hru robia na PS4 a úplne zabudli plne využiť touchpad na ovládači. Tento fakt vám prináša aj zvýšenú náročnosť pri ovládaní bojových scén a útekov. Ak sa vám ale nepozdáva práca s vašim ovládačom, pokojne si môžete nainštalovať aplikáciu na váš smartfon s názvom Beyound Touch. Remastrovaná verzia z kolekcie vám zaručene prinesie decentný zážitok z hrania. Spolu s hrou Heavy Rain, ktorej recenziu vám čoskoro prinesieme v kolekcií za 39.99€ čo sa rozhodne oplatí ak tieto hry ešte nevlastníte. Inak si ich môžete zaobstarať aj samostatne po 29.99€ za hru.

Beyond: Two Souls Remastered
  • 7/10
    Príbeh - 7/10
  • 6/10
    Gameplay - 6/10
  • 8.5/10
    Grafika - 8.5/10
7.2/10

Súhrn

Ak ste nehrali originál, Remastrovaná verzia je určite niečo pre vás.