Face2Face: V Bioware sa tvária, že mať demo pred vydaním je niečo výnimočné

anthem demo download

Hráči ale nevedia, že je to obyčajná beta, počas ktorej robia vývojárom testerov zadarmo.

Dnes ma maximálne dojal tweet od lídra produkcie Anthem, novej Online hry od Bioware na motívy Destiny. Michael Gamble napísal niečo v zmysle: “Pár ľudí sa ma pýtalo, prečo robíme otvorené Demo. Pre toto: Vaše peniaze sú vydreté. Hry sú investícia. Myslíme si že je fér že si hru môžete vyskúšať predtým, než ju kúpite.” A všetky médiá odpadávajú, aké je Bioware úžasné a super, že hráčom priniesli DEMO. DEMO, ktoré si bude môcť vyskúšať každý. No nie je to fantastické? Konečne vývojár, ktorý vydáva DEMO!

A komentáre hráčov sú presne také, ako Bioware očakávalo, keď svoju marketingovú kampaň obalia slovom “demo.” Hráči sú šťastní, že Bioware na trh konečne prináša demá, ktoré už skoro vymreli. Už ani nevieme, čo to vlastne demo je. A pritom vôbec nevedia, že pojem demo sa už dávno vyvinul a dnes sa demo nazýva “beta test.”

Ako príklad si zoberiem inú hru od Electronic Arts – Battlefield V. Mali sme možnosť si hru vyskúšať pred vydaním? Mali, open beta trvala od 6.9.2018 do 11.9.2018 a ak ste si hru predobjednali, zahrať ste si betu mohli aj o dva dni skôr. To je dokopy osem dní, počas ktorých ste mohli NEOBMEDZENE hrať multiplayer Battlefield V. Viete ako vyzerali demo verzie hier pred desiatimi rokmi? Zahrať ste si mohli 15-30 minút zo singleplayer kampane. BTW, skutočné demo mal Mass Effect: Andromeda, keďže išlo o singleplayerovú hru. Anthem je multiplayerovka.

Anthem teda nedostane žiadne demo, dostane obyčajný beta test pred vydaním, ako dnes dostáva úplne každá multiplayerová hra od malých aj veľkých vydavateľov. Anthem si budete môcť zahrať tri dni, počas ktorých budú vývojári zbierať dáta. Beta test mesiac pred vydaním slúži na to, aby vývojári nazbierali dáta o serveroch, aby vedeli dostaviť infraštruktúru, aby odladili závažné chyby a podobne. Počas bety teda vývojárom robíme testerov, zadarmo.Nazývať beta test demo je čistý populizmus a Bioware sa chce len pchať do riti hráčom staršej generácie. Však dneska každá multiplayerovka má betu, ktorú si vieme zahrať pred vydaním. Menovite Insurgency Sandstorm, COD: Black Ops 4, Dragon Ball FighterZ, Dauntless, Fallout 76, Battlefield V, The Crew 2, Sea of Thieves, Forza Horizon 4 a tak ďalej a tak ďalej.

Nezabudnime teda, že dnes máme oveľa lepšiu možnosť si hry vyskúšať pred vydaním, ako sme mali pred rokmi vo forme dema. Anthem dostane len ďalšiu open betu, žiadne demo.

Sledujte ma:

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza
Sledujte ma:

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

How to whitelist website on AdBlocker?

  • 1 Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
  • 2 Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
  • 3 Refresh the page and start browsing the site