Blizzard oznámil novú hru Diablo Immortal

Diablo Immortal Diablo Bone Concept Art

Nie je to to, na čo sme všetci čakali, ale aj tak to vyzerá hrateľne.

Blizzard na aktuálnom evente BlizzCon oznámil novú hru – mobilné akčné MMO RPG s názvom Diablo Immortal. Nie je to však port hry Diablo 3 na mobilné zariadenia, ale nová hra z Diablo univerza, ktorá naväzuje na udalosti v Diablo 2: Lord of Destruction až tesne pred udalosti Diablo 3. Hlavným nepriateľom bude démon Skarn, zvestovateľ teroru a najsilnejší Diablov námestník. Ten chce pozbierať úlomky Worldstonu a oživiť vďaka nim Diabla.

Mobilná verzia Diabla sa bude vyvíjať pravidelne a vývojári budú do hry pridávať nové príbehové linky, nový loot, nové challenge a tešiť sa môžeme aj na novú postavu.

Hráči Diablo Immortal budú mať k dispozícii všetkých šesť tried z posledného Diabla – Barbara, Crusadera, Demon Huntera, Monka, Necromancera aj Wizards. Postavy v mobilnej verzii však získajú niekoľko nových schopností. Hra sa odohráva v kútoch Sanctuary, doposiať nepreskúmaných hrdinami v poslednej hre, dungeony budú vo Worthame, v knižniciach Zoltana Kulla aj v džungli ostrova Bilefen. V public zónach mapy sa budú náhodne vyskytovať skupinové eventy, do ktorých sa môže zapojiť každý hráč v okolí. Centrálnym hubom pre všetkých bude Westmarch.

Diablo Immortal pre Blizzard vyvíja čínske štúdio NetEase Games, ktoré v minulosti vytvorilo oceňované mobilné hry a aj masívne akčné RPG. Podľa traileru to vyzerá, že na iOS a Android dostaneme skutočne poctivý port Diabla. Nebude chýbať ani integrovaný systém Battle.net kde budete mať všetkých svojich priateľov, či chat.

Pozrite si oficiálny cinematic trailer, gameplay trailer aj oficiálne artworky. Do Diablo Immortal sa môžete prihlásiť už teraz na oficiálnej stránke, čím získate nejakú in-game odmenu. Kedy presne hra vyjde nevieme, malo by to byť v priebehu pár týždňov.

Diablo Immortal Zoltun Kule Concept Art Diablo Immortal Westmarch Concept ArtDiablo Immortal Diablo Bone Concept Art

Sledujte ma:

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza
Sledujte ma:

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

How to whitelist website on AdBlocker?

  • 1 Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
  • 2 Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
  • 3 Refresh the page and start browsing the site