WOW Shadowlands

Blizzard potichu vydal WOW Shadowlands, trailer a info

24 novembra, 2020 Lukáš Kanik

Hra trhala rekordy v predobjednávkach.

Ani vy ste nezachytili vydanie World of Warcraft: Shadowlands? Ani my. Activision Blizzard už však v Októbri avízoval, že ide o najviac predobjednaný datadisk v histórii WOW a tak aj tento krát čakali veľký prílev hráčov. V médiách toho ale moc nenájdeme.

Activision Blizzard sa poučil z návalu hráčov počas spustenia WOW Classic, kedy pri spustení muselo 30 tisíc ľudí čakať v rade na serveri. Servery WOW sa príchodom Shadowlands nevypli a update už v hre je. Všetkým prihláseným hráčom sa o polnoci proste objavil nový quest.

Veľkou zmenou je aj to, že prvý krát datadisk znižuje level hráčov. Level cap 120 sa zníži na level 50, pričom 60 je nový level cap. Shadowlands priniesol 5 nových herných zón a kopec nových herných mechaník, napríklad posmrtný život po dosiahnutí levelu 60. Prvý raid z WOW Shadowlands bude spustený až 8.12.2020, takže hráči majú dosť času zoznámiť sa s prostredím.

Nová je aj obrazovka postavy, kde nájdete nový systém úpravy hrdinu. Do enginu pribudla aj podpora pre raytracing (samotný raytracing by mal prísť neskôr) ale aj podpora širokoúhlych monitorov.

World of Warcraft: Shadowlands mal byť pôvodne vydaný 27.10.2020, vývojári ho však posunuli. Dôvodom boli najmä bugy a celkové vyladenie hry. Zobrali si k srdcu kritiku posledných aktualizácií WOW, ktoré neboli poriadne dotiahnuté najmä z technického hľadiska.

Prvé recenzie ešte nie sú vonku, takže na hodnotenia tohto rozsiahleho datadisku si budeme musieť počkať. U nás hru recenzovať neplánujeme.

Sledujte ma: