Bright Memory Infinite

Bright Memory Infinite dokazuje, že aj indie hry môžu mať špičkový vizuál

21 marca, 2019 Lukáš Kanik

Ide o remaster pôvodnej hry, ktorá vyšla pred dvoma mesiacmi.

Príbeh hry Bright Memory je ako z rozprávky. Bright Memory – Episode 1 je FPS strieľačka, kombinovaná s hack and slash prvkami (niečo ako Shadow Warrior), ktorú vytvoril jeden jediný človek vo svojom voľnom čase. Prezývka tohto Aziata je FYQD a túto hru vydal len pred dvoma mesiacmi na Steame. Hra má síce len tri hodiny, ale pýšiť sa môžeme skvelými hodnoteniami. Priemerné hodnotenie recenzií na Steame je až 93%. Sám autor sa na Steame pochválil, že tak úspešné predaje hry vôbec nečakal.

Tento týpek získal grant od Epic Games na vývoj hry v sume, ktorá mu dovoľuje sa vývoju venovať naplno. Preto na Steame oznámil, že Bright Memory – Episode 1 bude kompletne prekopaná a vyjde pod názvom Bright Memory Infinite. FYQD kompletne prerobí prostredia, levely aj príbeh, pričom zachová skvelú hrateľnosť. Epizóda 1 bola len akési demo, Bright Memory Infinite už bude plnohodnotný titul. Hoci, trojhodinová herná doba ostane nezmenená.

Chalan hru vytvoril v Unreal Engine, no s novými nástrojmi dokáže oveľa viac. Na GDC bola jeho hra ukázaná ako jedna z tých, ktorá dokáže využiť real time ray tracing a výsledky sú fantastické. Trailer, ktorý si môžete pozrieť nižšie beží v real time a vyzerá to úžasne.

Bright Memory Infinite vďaka grantu na vývoj sa dostane aj na Xbox One a PlayStation 4. PC verzia bude podporovať RTX od Nvidie.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Lukáš Kanik
Sledujte ma: