Brutálna hororovka Agony dostáva “miernu cenzúru”

Autori tak urobili kvôli ratingu.

Nechceli, aby hra dostala označnie “adults only”, ale iba “mature”. Ak by dostala “adults only” rating, nemohla by vyjsť na PS4 a Xbox One. Tvorcovia by tak porušili sľub, ktorý dali na Kickstarteri. Nepodelili sa o kompletný list toho, čo muselo byť pozmenené, ale uisťujú hráčov, že to, čo mali možnosť doteraz zhliadnuť v promočných materiáloch (trailery, gameplaye, screenshoty…), ostáva bez cenzúry.

Veľa ľudí sa ich neustále dopytovalo, čo presne museli zacenzúrovať. Mali strach, že titul, v ktorý tak dúfali a podporovali ho, im neposkytne zážitok, aký očakávali. Autori nechceli vysvetľovať, čo konkrétne museli zmeniť, pretože by mohlo ísť o podstatné spoilery. Vraj je plná verzia aj tak oveľa naloženejšia, než ako sa doteraz prezentovala.

PC verzia navyše dostane patch, ktorý kompletne odstráni všetku spomínanú cenzúru. Takže si ju PC-čkári budú mať možnosť užiť takú, aká bola pôvodne plánovaná. Na konzolách to z právnych a technických príčin nebude možné.

Jakub Babík

Jakub Babík

Hry sú mojou neprekonateľnou vášňou už od piatich rokov. Medzi najobľúbenejšími titulmi u mňa nájdete Splinter Cell, Mass Effect alebo Assassin's Creed. Milujem stealth, akčné, FPS žánre a zvyčajne nepohrdnem ani dobrou adventúrou, z času na čas aj stratégiou. Nemusím racingovky a väčšinu MMORPG. Na ľuďoch si vážim zodpovednosť, dobrosrdečnosť, úsmev a seriózny prístup k práci.
Jakub Babík

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

How to whitelist website on AdBlocker?

  • 1 Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
  • 2 Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
  • 3 Refresh the page and start browsing the site