Shayene Victorio

Bývalá profi hráčka CS dostala 116 rokov väzenia za podvod

4 marca, 2020 Lukáš Kanik

Odsedieť si môže ale maximálne 30.

Právo v Brazílii je veru tvrdšie, ako u nás. Presvedčila sa o tom aj bývalá profesionálna hráčka Counter-Strike, Shayene Victorio. Táto profi hráčka debutovala na scéne ešte v roku 2008 a stala sa priekopníčkou e-sportu v krajine. Svoju kariéru ukončila minulý rok a momentálne sa živí ako streamerka a influencerka.

“shAy” však má na krku problém. Súd jej vymeral trest 116 rokov vo väzení za podvod. Mala sa ho dopustiť medzi rokmi 2013 a 2017, kedy spolu so svojim manželom prevádzkovala e-shop. Celkovo 118 zákazníkov sa sťažovalo, že nedostalo tovar, za ktorý zaplatili. Samozrejme, voči tomuto rozsudku sa ešte môže odvolať.

Ak súd uzná vinu, Shayene si bude musieť odsedieť 30 rokov v base. To je najvyššia možná hranica času, ktorú si človek v Brazílii môže odsedieť vo väzení a nezáleží na tom, aký vysoký trest jej vymeral súd.

Na svojej instagramovej stránke sa ohradila, že je nevinná a tieto podvody má na krku jej bývalý manžel.

Jej právnik sa vyjadril, že išlo o chyby v administrácii a spomínaný e-shop dodal úspešne viac ako 10 tisíc objednávok. Navyše, podľa právnika utrpela streamerka aj ujmu na dobrom mene.

Aktualizácia Apríl 2021: Shay Victorio je stále aktívna na sociálnych sieťach, čo naznačuje, že jej odvolanie v kauze pozastavilo rozsudok a nenastúpila na výkon trestu. Stále je možné, že odvolanie uspeje a sama nebude musieť ísť do väzenia. Podľa jej slov 100% zodpovednosti znáša jej bývalý manžel, s ktorým biznis prevádzkovala.

Walmart prestane robiť reklamu násilným hrám, ale zbrane v obchode predáva naďalej

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Lukáš Kanik
Sledujte ma: