COD Modern Warfare

Call of Duty 2022 bude mať režim inšpirovaný Tarkovom

9 novembra, 2021 Lukáš Kanik

Po Battlefielde svoj hardcore režim chystá aj Call of Duty.

Zatiaľ čo Call of Duty: Vanguard (nedávno vydané recenzie) je len takou odbočkou v sérii COD, vo veľkom sa už hovorí o ďalšej hre, pre rok 2022. Tou má byť Call of Duty: Modern Warfare II – sequel ku hre z roku 2019.

Na internete sa objavilo už niekoľko leakov. Najnovšie o hernom režime, ktorý na prvý pohľad pripomína dobre známu hardcore strieľačku Escape From Tarkov. Pôjde o režim, ktorý nahradí Special Ops.

V prípade COD: Modern Warfare II pôjde o herný režim, ktorý nápadne pripomína nedávno predstavený Battlefield Hazard Zone, ale bude smerovať viac k RPG/Sim, teda k Escape From Tarkov.

Escape From Tarkov v COD?

Cieľom hry bude nazbierať loot naprieč niekoľkými mapami pred tým, než sa hráči extrahujú do bezpečia. Mapy budú kombináciou veľkých otvorených priestorov a klaustrofobických úzkych uličiek a interiérov. Hráči budú loot hľadať v opustených budovách, domoch, vozidlách, v debnách a prehľadávať bude možné aj mŕtvoly.

Na každej mape bude niekoľko bodov extraktu, do ktorých sa môže dostať len hráč, ktorý splní podmienky. Ak sa hráčovi podarí extrahovať, môže si nechať všetok loot. Ak vás niekto zabije, strácate všetok loot, s ktorým ste prišli na mapu.

Režim bude obsahovať aj bazár či úpravu zbraní

Bazaar bude poskytovať hráčom obchodné služby cez AI dílerov. Podľa dostupných informácií budú obchodníci robiť špeciálne ponuky a hráčom sa budú ťažko odmietať. Gunsmith dovolí hráčom si zakúpiť zbrane a ich úpravu. Hernou menou však budú body získané priamo v hre.

Pohyb v tomto režime bude značne obmedzený a pomalší, ako býva bežne v sérii Call of Duty. Autori sa chcú zamerať najmä na armor a jeho funkciu a samozrejme dôležité bude to, ako sa do raidu vybavíte.

Na jednej mape by sa malo stretnúť 20 – 35 hráčov. Najskôr vyjde len sólo režim, hra by mala ponúkať režim pre dvojice, trojice aj štvorice neskôr po vydaní.

Tento režim bude žiť svojim vlastným životom, bude akousi konkurenciou štandardnému multiplayeru Call of Duty. Či bude o režim záujem, si vývojári overia v pripravovanej bete.

COD Vanguard si robí srandu z memečka “Press F to Pay Respects”

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.