Call of Duty: Black Ops Cold War Beta PC – prvé dojmy

18 októbra, 2020 Martin Popčák

Tento víkend sme mali možnosť vyskúšať si PC multiplayer najnovšej hry zo série CoD.

Musím sa hneď zo začiatku priznať že som nikdy nebol príliš veľký fanúšik multiplayeru v CoD hrách. Moje predpoklady pre túto hru takisto neboli veľké. Zasadenie sa mi zdalo nezaujímavé a séria Black Ops nebola vždy tou najlepšie hodnotenou.

No niečo ma na tejto hre po zahratí pár kôl lákalo a priznám sa že doteraz sa mi hrá viac než dobre. Nepýtajte sa čo, sám to neviem prečo sa mi Call of Duty: Black Ops – Cold War páči.

Štýl levelovania a loadoutu je v podstate nezmenený oproti MW až na pár menších zmien ako perky alebo niektoré druhy vybavenia. Mapy sú naozaj dobré až na výnimky, ako napríklad mapa Moskva. V určitých módoch si na nej  nezahráte z prostého dôvodu… ste na zlej strane mapy.

Herné módy pre team Deathmatch sú 4 a aj keď sa veľmi od seba nelíšia. Poskytnú vám dosť rozmanitosti na to aby ste sa nenudili. Ďalšie dva herné módy VIP Escort a Fireteam si veľmi neužijete keď hráte sami. Tieto módy vyžadujú pre úspech koordináciu tímu. Takže si buď zahráte s kamošmi alebo budete dúfať že vo vašom pridelenom tíme budú traja schopný komunikácie.

Mód ktorý ma asi najviac zaujal bol Combined Arms. Je to mód jemne pripomínajúci Battlefied multiplayer. Rozľahlejšia mapa, 12vs12, s miestami pre ostreľovanie, úzkymi priestormi na boj zblízka ale aj viac otvorenými miestami na boj na strednú vzdialenosť.

Hra ako taká je vo veľmi dobrom spracovaní a myslím si že je plne hrateľná. Žiadne bugy som nespozoroval, aj keď som na niektorých mapách objavil vyčnievajúce hitboxy stien mimo textúr. V takomto prípade sme sa s protihráčom videli no streľbu zastavila neexistujúca stena.

Po grafickej stránke mi vadila jediná vec. Rozmazanie pri pohybe. Je ho strašne veľa a všade. Vypnutím rozmazania prostredia sa to zlepšilo, no aj tak som mal pocit, najmä u postáv, že je stále tam.

Moje prvé dojmy z hry sú veľmi dobré, aj keď si myslím že starý “harcovníci” v CoD v tom budú vidieť oproti iným dielom minimálne rozdiely. Čo sa týka nových hráčov, tým hra poskytne určite hodiny zábavy, hlavne v prípade že si zahráte s kamarátmi.

Open Beta na všetkých platformách zajtra končí. Takže ak si chcete hru vyskúšať skôr ako budete zvažovať jej kúpu, je najvyšší čas.

Call of Duty: Black Ops – Cold War vychádza 13. novembra 2020 na PC, PS5, Xbox Series X/S, PS4 a Xbox One.